$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

Alucra PTT Şubesi yeni yerinde hizmet veriyor

Alucra PTT Şubesi yeni yerinde hizmet veriyor
  • 21.08.2019
  • 404 kez okundu
Reklam

İstinat duvarının yıkılması sonrası AFAD ekiplerince boşaltma kararı alınan Alucra PTT şubesi yeni yerinde hizmet vermeye başladı.

Geçtiğimiz Haziran ayı içerisinde Alucra PTT Şube binasının istinat duvarının yıkılması sonucu, hizmet binası tedbiren boşaltılmış, vatandaşlarımız mağdur edilmemesi için PTT hizmetleri seyyar araç ile devam ettirilmişti.

PTT Giresun Başmüdürlüğü yetkililerinin ilçemizde yaptığı incelemeler sonucu mevcut binanın akıbeti netleşene kadar şube Alucra Belediyesinin iş yerine taşınarak hizmetler yeni yerinde yapılmaya başladı.

Alucra PTT hizmet binasının akibetinin ne olacağı ile alakalı Giresun PTT Başmüdür vekili, aynı zamanda İşletme Teknik Birimler Müdürü Uğur Öztürk’ten son durumun hakkında bilgi aldık.

Öztürk yaptığı açıklamada;

“Mevcut binanın yıkımı ile alakalı görüşlerimizi Genel Müdürlüğümüze daha öncede iletmiştik, şu anda yapılan teknik inceleme sonrası PTT Genel Müdürlüğümüzün ilgili birimleri binanın yıkılmasına karar verirse, biz içerisinde misafirhanesi, arşivi, banka şubesi olacak şekilde bir proje ile bodrum katı da olmak üzere 2 katlı modern bir hizmet binasının yapılması için çalışmalarımızı yapacağız. Genel müdürlüğümüz henüz bir karar vermiş değil, yeni bina yapımı yada mevcut binanın güçlendirme tadilatı konusunda kararını verecektir. Temennimiz Alucra’ya yakışır bir hizmet binası kazandırmaktır. Vatandaşlarımıza daha iyi hizmet vermek için şimdilik yeni yerimizde hizmetlerimizi aksatmadan devam ettiriyoruz.” dedi.

HABER & FOTO: KADİR BEKİROĞLU

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ