$ DOLAR → Alış: 7,29 / Satış: 7,32
€ EURO → Alış: 8,58 / Satış: 8,61

Alucra-Çamoluk yolu ne olacak?

Abartısız Türkiye’nin en bakımsız, en güvenliksiz yolu Alucra-Çamoluk yoludur, bugün yine gördük ki yama çalışmaları başlamış, ya yama icat edilmese halimiz ne olurdu?

Alucra-Çamoluk yolu ne olacak?
  • 03.07.2020
  • 418 kez okundu
Reklam

Yama Değil, Yolun Genişlemesi, Trafiğin Güvenli Olmasını İstiyoruz

Ülkenin en büyük karayolu ağlarından birine sahip olan Karayolları Sivas 16.Bölge müdürlüğü Alucra, Çamoluk ve Şebinkarahisar ilçelerini unutmaya tabiri caizse yok saymaya devam ediyor.

Karayolları Trabzon Bölge Çalışıyor, Sivas ise Sahip Çıkmıyor!

Gümüşhane Şiran ilçesinden başlayıp Alucra Gürbulak köyü Çamoluk ilçe ayrımında sınırları biten Trabzon Karayolları Bölge müdürlüğüne ait karayolu ile Çamoluk sapağından başlayıp Suşehri’ne kadar Sivas Karayolları himayesinde olan karayolunun farkını, yol kalitesi, güvenli sürüşü anlamamak için aptal olmaya gerek olmasa gerek.

İddia Ediyoruz

İddia ediyoruz, Türkiye’nin en bakımsız, en sorunlu yollarından birisi Karayolları Sivas 16.Bölge müdürlüğü himayesindeki Alucra-Çamoluk ilçelerini bağlayan 28-25 nolu Devlet Karayoludur.

  1. Çamoluk yol ayrımından başlayıp Çamoluk ilçesine kadar yaklaşık 10 adet köprü var lakin yan yana iki araç geçemecek kadar dar ve tehlikeli!
  2. Gürbulak, Arda ve Çakılkaya Köyleri arasındaki keskin virajlar ölüm saçıyor, yolda ciddi dar virajlar, şarampoller mevcut, trafik güvenliğini tehdit ediyor!
  3. 1970’li yıllarda yapıldığı günden bu güne bakımsız ve standartlara uymayan güzergahdaki köylerin içinden geçen yolda ciddi tehlikeler mevcut!
  4. Yol üzerinde özellikle Berdiye Dağı, Arda Boğazı, Pazar Tepesi gibi mevkilerde ciddi uçurumlar var fakat güzergahın hiçbir yerinde bariyer yok!
  5. Tüm hemşerilerimizi Cimer üzerinden bu yolu şikayet etmeye davet ediyoruz. İlçemizden bir hemşerimiz aşağıdaki şikayetini paylaştı, Karayolları Sivas 16.Bölge müdürlüğü bu yola yama yapmanın dışında da başka birşeyler yapmalı, trafiği güvenli hale getirmeli!

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ