$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

Alucra Belediyesine Greyder Kazandırıldı

Türkiye’nin borçlu belediyelerinden birisi olan Alucra Belediyesinde hizmetler durmuyor.

Alucra Belediyesine Greyder Kazandırıldı
  • 14.01.2020
  • 625 kez okundu
Reklam

Türkiye’nin borçlu belediyeleri arasından yer alan Alucra Belediyesinde hizmetler aralıksız devam ediyor.

Geçtiğimiz yıllarda önceki Belediye yönetimi tarafından belediye ait greyder satılmıştı. Özellikle kış aylarında yolların temizlenmesi konusunda zorlanan Alucra Belediyesi, kasasından 1 TL çıkarmadan Belediye’ye grayder kazandırdı.

MHP’li Alucra Belediye Başkanı Suat Aybar yaptığı açıklamada; “Herkesin bildiği üzere borçlu bir Belediyeyi devraldık. Borcumuz var diye elimizi kolumuzu bağlayıp vatandaşımıza hizmet etmemezlik yapmadık, yapmayacağız. İmkanlarımız dahilinde ilçemize en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Şuanda ilçemizde kaybolan birlik beraberliğin yanında, belediyenin araç ihtiyaçlarını da yeniden tesis ediyoruz. Biz çalışmalarımızı ekibimizle istişare ile yapıyoruz, gönüllere dokunmak istiyoruz. 2005 model, tüm bakımları yapılmış ve çok az saat çalışmış Volvo marka grayder Ankara’dan bugün ilçemize gelmiştir” dedi.

Aybar şunlara yer verdi; “Greyderin ilçemize kazandırılmasında şahsım olarak başta meclis üyelerimize, MHP İlçe Başkanımıza, Gönlü Alucra için atan hayırsever Alucra Sevdalısı iş adamlarımıza, Ankara’dan ilçemize nakliyesini yapan Eksen Nakliyatın sahibi Ali İhsan Özdemir bey’e, başarılı olmamız için dualarını esirgemeyen tüm Kadirşinas Alucralılara teşekkürü bir borç bilirim. Az imkanla çok iş yapmaya çalışıyoruz, emin olun imkanlarımız daha fazla olsa Alucra bu şekilde olmaz, ama biz Alucralılara söz verdik, ne olursa olsun bu memleketi kaderine terk etmeyeceğiz” dedi.

İlçe merkezinde kesilen kurban ve dualarla yeni iş makinesi Alucra’da hizmet vermeye başladı.

Haber&Foto: Kadir Bekiroğlu

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%