$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

Altın Post’la mitolojiye yolculuk sürüyor

Altın Post’la mitolojiye yolculuk sürüyor
  • 16.08.2019
  • 911 kez okundu
Reklam

Giresun Adası’nı ziyaret eden yerli ve yabancı turistler adanın doğal güzelliği kadar mitolojik efsanesi içerisinde tarihte bir gezinti yapıyor. Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları tarafından sergilenen mitolojik gösteri turistlerin büyük ilgisini çekiyor. Biri çocuk tiyatro oyuncuları mitolojik çağ kıyafet ve savaş malzemeleriyle turistleri karşılayarak, görsel bir sunun yapıyorlar. Oyuncular temsili Herkül ve Amazon kadını gösterilerinin yanı sıra Yunanlı gemiciler Argonotlar ile Saka Türklerinin karşılaşması canlandırılıyor.

Altın Post teknesiyle Giresun Adası seyahati sürüyor. Sezon başından buyana adayı binlerce yeri ve yabancı turist ziyaret etti. Geçen yıllara oranla büyük bir ilgi gören Giresun adası, şehir turizmin de büyük katkı saplıyor. Profesyonel rehber eşliğinde adayı gezen turistler, adanın doğal ve tarihi atmosferine hayran kalıyor.

Manastır harabesi ve şarap fıçısı gibi tarihi kalıntıların yer aldığı 39 dönüm alana sahip ada, yaklaşık 30 türde kuşa ev sahipliği yapıyor. Turistlere rehber eşliğinde gezinti rotasında bu özellikler anlatılıyor. Ada gezintisi yapan turistler, ağaçlardaki tepeli karabatak, siyah karabatak, çil karabatak, gümüş martı ve küçük gümüş martılarının yuvalarını yakından görme şansı yakalıyor. Giresun Adası’nın, UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesi’ne kaydı için başvuru işlemi Giresun Valiliğince Kültür ve Turizm Bakanlığına yapıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ