$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

AKSU’YA SALVO, TIĞLI’YA DAVET…

Teyyaredüzü ve Çıtlakkale’de doğalgaz aboneliği başladı.

AKSU’YA SALVO, TIĞLI’YA DAVET…
  • 03.12.2018
  • 887 kez okundu
Reklam

AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, Belediye Başkanı Kerim Aksu yönetimi trajikomik bir tiyatroya benzetti. Yılmaz, Başkan Aksu’nun “doğalgazın bize maliyeti 60 milyon lira” açıklamalarına dikkat çekerek, “Eğer yapılan işleri zamanında takip etmez, mükerrer işler yaparsan 5 liralık işi 25 liraya yapmak zorunda kalırsın” dedi.

AK Parti Giresun Merkez İlçe Başkanı Mete Bahadır Yılmaz, doğalgaz çalışmalarını kendilerine iş edinerek, bir an önce hizmete girmesi için uğraştıklarını bildirdi. Yılmaz, Teyyaredüzü ve Çıtlakkale Mahallerinde doğalgaz yapım çalışmalarının bitme aşamasına geldiğini, doğalgaz bağlantı abone taleplerinin alınmaya başlanıldığını kaydetti. Yılmaz, Giresun 2. OSB hakkında eleştirilerde bulunan CHP Milletvekili Tığlı’yı ise OSB’ye davet etti.

Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun doğalgaz çalışmalarıyla ilgili yaptığı değerlendirmeler ise trajikomik bir tiyatroya benzeten Yılmaz, “Takip edilince, dert edilenince”  her şeyi yapmak mümkün. Yeter ki sorumluluğunuzun farkında olun. Maalesef Bugün Giresun belediyesini yönetenin böyle bir sorumluluğu taşıyamadığını görüyoruz. Kerim Aksu Doğal gaz onarımlarına 60 milyon TL harcandığını söyledi. AKSA yetkilileri şehir merkezindeki doğal gaz yatırımlarının toplamının 30 milyon olduğunu belirtmektedirler. Bu durumda yatırım maliyetinin 2 katı onarım maliyeti nasıl oluyor? Anlaşılması zor. Eğer yapılan işleri zamanında takip etmez, mükerrer işler yaparsan 5 Liralık işi 25 TL ye yapmak zorunda kalırsın. Sonrada çıkıp 60 milyon TL harcandı denilirse bu trajikomik bir tiyatrodan öte gitmez” dedi.

AK Parti İlçe Başkanı Yılmaz açıklamasının devamında şunları kaydetti;

“CHP tarafından her seçim döneminde yaptırılacağı müjdelenen Giresun Kanalizasyon ve Atıksu Arıtma Tesisleri ne oldu.  Yapıldı bitti de bizim haberimiz mi yok. Yoksa bu seçimlerde de propaganda malzemesi olmaya devam mı edecek. Giresun Adası, Karadeniz’in yaşanabilir tek adasıdır.  Şehrimizin en güzel yerlerinin birisinin üzerinde ve Giresun adasını tam karşısında bulunan çöp yığınına bu şehir daha ne kadar tahammül edecek. Kanalizasyon da, Atık Su arıtma da, Çöp alanının temizlenmesi de, işi bilen için yapılması zor işler değildir. Ama iş bilmeyen için mazeret de bitmez iş de bitmez. Çevreciliği dillerinden bırakmayanların doğrudan insan sağlığı ve yaşam kalitesiyle ilgili bu sorunları çözemeyenlerin söyledikleri ve söyleyecekleri artık inandırıcı olmaktan çıkmıştır. Birilerinin bunlara; Başkalarının kılık kıyafetiyle uğraşacaklarına işlerini ciddiye almalarını söylese iyi olur.  Kişiler üzerinden tartışma, ya da tartışmaları kişiselleştirme akıllı ve adaplı siyasetçilerin tarzı olmamalıdır.  Neticede millete hizmet adına farklı Siyasi Partilerde bulunan kişileriz ama hasım olmadığımızın olgunluğunda olmalıyız.”

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’nın da Giresun 2.OSB İle ilgili yaptığı açıklamaya da değinen Yılmaz, Tığlı’nın daha bir kere bile 2.OSB’yi ziyaret etmeden açıklama yapmasından üzüntü duyduğunu belirtti. Önceki dönem CHP Milletvekili Bülent Bektaşoğlu’nun kendilerini 3 defa ziyaret ettiğini ve yapılan çalışmaları gördükten sonra tebrik ettiğini hatırlatan Yılmaz, Giresun 2. OSB de Altyapı çalışmalarının kusursuz noksansız bitirildiğini ifade etti. Yılmaz, talebi halinde Milletvekili Tığlı’ya da severek Giresun 2.OSB’yi gezdirip anlatabileceklerini vurguladı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%