$ DOLAR → Alış: 5,76 / Satış: 5,78
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

AKSU; ÖRGÜTLÜ TOPLUMDAN YANAYIM

AKSU; ÖRGÜTLÜ TOPLUMDAN YANAYIM
  • 11.01.2019
  • 303 kez okundu
Reklam

Belediye İş Sendikası ve Disk Yönetim Kurulları Başkan Aksu’yu makamında ziyaret etti. Belediye İş Sendikası Şube Başkanı Halil Yeşiltepe, Disk Giresun İl Temsilcisi Berat Özdemir ve yöneticiler Başkan Aksu ile güncel konular ve çalışma hayatı üzerine görüş alış verişinde bulundular.

Başkan Kerim Aksu, örgütlü toplumun her açıdan demokrasinin, insan haklarının temelini oluşturduğunu, tek ses değil, beraber büyük ses çıkarmak gerektiğini ifade etti.

Başkan Aksu misafirlerine hitaben yaptığı konuşmada; “Ben sendikalara inanan, örgütlü toplumdan yanayım. Her zaman benim gibi belediye başkanı bulamayabilirsiniz. İşçi hakları adına her zaman sendikalara destek verdim. İşçilerin, işverene karşı birlikte hareket etmesi önemli bir birleşme. Sendikalarımızın çalışmalarını olumlu buluyorum. Sendikalara birçok konuda destek verdik. Göreve geldiğimiz tarihten bu yana taşeron işçilerle ve memurlarla toplu sözleşme yapan ve Türkiye’ye örnek olan tek belediye biziz. Gerek memurlar olsun, sözleşmeli memurlar ve işçiler olsun hepsine ortalamanın üzerinde zam yaptık. İşçi arkadaşlarımız için hükümetin açıkladığı 2020 TL’lik rakama bağlı kalmadık. Bu aydan sonra belediyede çalışan işçilerimiz 2200 TL ücret alacaklar. Ben her zaman çalışanın, ekmeğini alın teriyle kazananın yanında oldum, olmaya da devam edeceğim” dedi.

Başkan Aksu’nun konuşmasının ardından söz alan Sendika Başkanları da Kerim Aksu’nun her zaman çalışana destek verdiğini vurgulayıp teşekkür ettiler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ