$ DOLAR → Alış: 6,03 / Satış: 6,06
€ EURO → Alış: 6,54 / Satış: 6,57

AKSA ÇORUH SİYASETE Mİ ALET EDİLDİ?

AKSA ÇORUH SİYASETE Mİ ALET EDİLDİ?
  • 11.12.2018
  • 1.086 kez okundu
Reklam

Yaklaşan yerel seçimler öncesi siyaset dışında bir kurumun icraatı Giresun’u ayağa kaldırdı. Giresun Belediyesinin AKSA’ya olan borcu nedeniyle şehre su sağlayan pompaların elektriğinin kesilerek mühürlenmesi üzerine bazı mahalleler susuz kaldı. Sosyal medyaya olayın yansıması üzerine Giresunlular AKSA’ya büyük tepki gösterdi. Vatandaşların ortak kanaati su kesintisi ile birlikte Kerim Aksu’ya oy verecek halka gözdağı şeklinde yorumlandı.

İŞTE O YORUMLARDAN BAZILARI

“Giresun’da Belediye’nin Aksa’ya olan borcu nedeniyle elektrik kesintisi yapılmış ve bu nedenle bazı mahallelerde su pompaları çalışmadığından su kesintisi meydana gelmiş. Gecenin bu saatinde yaşanan su kesintisi acaba belediyeyi cezalandırmak mıdır yoksa halkı cezalandırmak mıdır? Kim şimdi çıkıpta aksa görevini yapmıştır diyebilir? Siz söyleyin belediyeye su faturasını Aksa’ya elektrik faturasını ödeyen vatandaş ne yapsın?”

“Sonuna kadar yanındayız. Susuzluk neki.. Nefes aldığımız sürece..”

“Aksa elektrik yaklaşık bir saat önce Giresun Belediyesinin borcunu sebep göstererek su depolarının elektiriklerini kesmiş. Yani anlayacağınız su verilemiyor. Çok cirkince, sabah insanlar okula giden çocuklarına kahvaltı hazırlayacak, şu ihtiyaçtır. Böyle yaparak belediye mi kazanılacagini sanıyorlar.”

“Kerim Aksu; Kamu kurumlarından 3 milyonu hastahane, cezaevi diye suyunu kesmeyen belediye, 280 bin lira için sularımızı veren depoların elektriğini kesiyor, bunu da yazdık unutmayın, saat 18:09 kestiğiniz elektriğin hesabını sabah 08:00 da alacam hepiniz bilin”

“AKSA gecenin bu saatinde suyu keserek halkamı ceza veriyorsun? Sırf halka gözdağı vermek için elektrik borcu gerekçesiyle bu saatte elektrik kesmek de neyin kafası nerde görülmüş?

Bu Memlekette Yıllardır Borcunu ödemeyen Kurum ve Bireyler Var iken Topluma Hizmet eden Koskoca su depolarının elektriğini nasıl kesersin? O halde Sırf Su Borcu var diye yarında Belediye Hastanenin suyunu Keserse Sebebi Sensin AKSA !!!”

“Köylere vermediniz suyu yazın Giresun Belediyesi’nin tankerlerinin götürdüğünü unuttunuz. Şimdi de şehrin insanlarının suyunu kestiriyorsunuz.”

“Kamu Kuruluşlarından 3 trilyon  Su Alacağı bulunan Giresun belediyesinin aksaya 280 milyar eletrik faturası borcu var diye Bu Aksam 7,30 da Giresun belediyesine ait Sehre su veren depoların elektrikleri kesiliyor. Seçim üzeri amaç belediyeyi köşeye sıkıştırmak Kerim başkanın başkanlığını yaptığı belediyenin vatandaşla toplamda 10 trilyon alacağı var Ama Sehrine sevdalı başkan vatandaşını idare ediyor ama zihniyeti bozuk insanlar Tüm Giresun halkının Aksam vakti suyunu kesiyor olsun aksa bunun notunu aldık. Yazıklar olsun”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ