$ DOLAR → Alış: 6,57 / Satış: 6,59
€ EURO → Alış: 7,21 / Satış: 7,23

AKP’LİLER AKSU’YU KISKANIYOR MU?

AKP’LİLER AKSU’YU KISKANIYOR MU?
  • 14.10.2018
  • 1.940 kez okundu
Reklam

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Fikri Bilge, AK Partililerin Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu kıskandıklarını belirtti. Kerim Aksu’yu hizmet yerine reklam panolarında kendi fotoğraflarını sergilemekle suçlayan AK Parti İl Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’na yazılı bir açıklamayla cevap veren Bilge, Şenlikoğlu’nun partisinin Giresun’u ihmal edişini, fındık üreticisinin perişanlığını, Özel İdarenin batırılışını, demir yolu, Güney Çevre Yolu projelerinin hayal oluşunu, Kültür Merkezi’nin programda olmayışını gizlemek için dikkatleri başka yöne çekmeye çalıştığını savundu.

Giresun halkının Kerim Aksu’ya göstermiş olduğu sevgiden AK Partililerin rahatsız olduğunu ifade eden CHP İl Başkanı Bilge, “Neymiş efendim, 10 yılda Belediye Giresun’a bir şey yapmamış, başkan kendi fotoğraflarını yayınlıyormuş, maaşlar ödenemiyormuş. Sayın İl Başkanını şimdiden endişe sarmış görülüyor. Giresun’un vizyonu değişti. Sizin gözünüz görmüyor olabilir, halkımız her şeyi görüyor. Başkan Kerim Aksu’ya olan ilgi, sevgi, destek tabi ki sizi rahatsız edecek” dedi.

“Reklam panolarında yayınlanan Başkan Kerim Aksu’nun fotoğrafları değil, halkın 7 den 77 ye Kerim Başkana sevgisinin belgesidir” diye İl Başkanı Bilge şunları söyledi;
“İsterseniz sizde çıkın sokağa, bakalım size de bu içten sevgi olur mu? Sokakta yürüyemeyen sizlersiniz. Siz Belediye Başkanımız Sayın Kerim Aksu’yu kıskanıyorsunuz. Çünkü şahsınız dahil partinizin isimleri konuşulan aday adayları Kerim Aksu’ya olan desteği yakalayacak düzeyde değil. Bunu sizler çok iyi biliyorsunuz. Yaptırdığınız anketler, size gerçeği gösteriyor. Giresun’u işsiz, aşsız, umutsuz yaptınız. 16 yıllık iktidarınız döneminde hangi fabrikayı açtınız? Giresun Belediyesi sizin beceriksizliğiniz, hizmet alamamanız nedeniyle en büyük işveren haline geldi. Kerim Başkan, gençlere iş kapısı açtı. Belediye hizmetlerini ihaleyle değil, kendi işçisiyle yürütüyor. İktidarın il başkanı olarak kendinizi zavallı duruma düşürüyorsunuz. Maaşlar ödenemiyormuş. Bu ekonomiyi Kerim Başkan mı bu hale getirdi ? Dövizi iki katına Kerim Başkan mı çıkardı? Vatandaşın cebindeki parayı bir gecede yüzde elli değersiz hale Kerim Başkan mı getirdi?”

“BIRAK BU BOŞ İŞLERİ”

Şenlikoğlu’nu oturduğu koltuğun sorumluluğunu yerine getirmeye davet eden Bilge, “AKP İl Başkanı Şenlikoğlu’na tavsiyem olacak, bıraksın bu boş işleri, oturduğu koltuğun sorumluluğu ile Giresun’a neler yapacaklarını ortaya koysun. Fındık üreticisinin emeği bu yılda boşa gitti. Fiyatı 15 TL ‘den aşağıya düşürmeyiz diyen partisinin milletvekillerini arayıp bulsun. Kültür Bakanlığına, Giresun’un 7 yıldır yapılamayan Kültür Merkezi’ni sorsun, Güney Çevre Yolu’nu sorsun. Maaşların ödenmemesinden medet umarak siyaset yapanlar, işçiden, memurdan, emekliden, fındık üreticisinden, işsiz gençlerden dersini mahalli idareler seçimlerinden alacaktır” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ