$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

AKP’li bakan başkenti Ordu ilan etti

Bakan Pakdemirli, fındığın başkenti ve ekonominin lokomotifi Ordu’nun, bakanlığın da önemli bir üssü olduğuna dikkat çekerek, fındık denince akla ilk olarak Karadeniz bölgesinin geldiğini söyledi.

AKP’li bakan başkenti Ordu ilan etti
 • 06.08.2019
 • 3.982 kez okundu
Reklam

Ak Partili Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli fındığın başkenti unvanını Giresun’un elinden alarak Ordu olarak ilan etti. AKP Giresun Milletvekili Kadir Aydın’da bakanın ilan ettiği programda boy göstererek sessiz kalması tepkilere neden oldu.

Fındık Hasat Şenliğine katılmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Ordu’ya gelen Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli Fındık hasat Şenliğinin yapıldığı Ulubey İlçesinin Güzelyurt mahallesinde konuşan bakan Pakdemirli, “Sizlerle Karadeniz’in mavi boncuğu cennet yurdun zümrüt ocağı Ordu’da olmaktan büyük memnuniyet duyuyorum sizlere sayın cumhurbaşkanımızın selamıyla geldim” diyerek konuşmasına başladı. Konuşmasının devamında fındık hasadının bereketli olmasını dileyen Bakan Pakdemirli, fındığın başkenti ve ekonominin lokomotifi Ordu’nun, bakanlığın da önemli bir üssü olduğuna dikkat çekerek, fındık denince akla ilk olarak Karadeniz bölgesinin geldiğini söyledi.

MİLLETVEKİLİ TEŞEKKÜR ETTİ

Ak Parti Ordu Milletvekili Şenel Yediyıldız ise, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye teşekkür ederek, Ordu’nun uluslararası arenada sesini dile getirerek, Ordu’nun fındığın başkenti olduğunu tescillediğini söyledi.

Bakan adına adeta lütufta bulunan Ordulu Yediyıldız, “Bu şölenleri belki bundan sonra Giresun’da veya bir başka fındık şehrinde hep beraber yapıp devam ettireceğiz diye umuyorum” diye konuştu.

GİRESUNLU VEKİL KADİR AYDIN SADECE İZLEDİ

Bakan Pakdemirli’nin programını takip eden AKP Giresun Milletvekili Kadir Aydın tüm bu yaşananlar karşısında adeta sus pus oldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. Avatar S. Dal dedi ki:

  Bizim seçtiğimiz millet vekilimiz alkışlamış bizimde onu alkışlamamız gerekiyor Tescil de etmiş ilk ben alkışlayalım üstün bilgeliğinden dolayııııııı

 2. Avatar Osman Kirman dedi ki:

  Sayın bakanın bu yaptığı açıklamada yanlış var, kınıyorum, fındık Giresun da dogdu, ormanların ici bile fındık, ağacı, ama asıl buyuk suçlu bizim vekillerimiz, kiraza, ğzüme, ve diger derlarimize sahip çikmayup halkının yanunda olmadığı gibiyanlış bi tutum içindeler.

 3. Avatar Ahmet çoban dedi ki:

  Hangi kalıba girersen gir ayrıştırıcı olursan yapıcı değil yıkıcı olursan sana oy veren millte ayrımcılık yaparsan elbet sonunda hüsrana uğrarsın mesele insanı sev yaratandan ötürü insanın hatri na Allah’ın hatrina sev

 4. Avatar Gönül Aydar dedi ki:

  Kirazın anavatanı fındığın başkenti Giresun dur konu kapanmıştır

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%