$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

AKP’den CHP’ye veryansın!

Ak Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, “Giresun Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu   göreve geldiği 1 yıllık süre içerisinde bir yandan şehrin çehresini değiştirecek çok önemli projelere imza atarken, diğer yandan sırf kamuoyuna biz de bir şeyler söylemiş olalım gayretine girmiş CHP teşkilatının suni gündem oluşturma çabasını   hayretle karşılıyorum ve altı doldurulmamış iddialara sadece “pes” diyorum” dedi.

AKP’den CHP’ye veryansın!
  • 17.06.2020
  • 742 kez okundu
Reklam

Tatlı yayınladığı basın açıklamasında, “Bir yıllık süre içerinde AK PARTİ Belediyesi ne yaptı sorusuna öncelikle “CHP Belediyesi 10 yıl boyunca ne yaptı”? sorusunu sormak lazım” diyen Tatlı, “CHP Belediyesinin 10 yılda yaptığının belki de 10 katını yapan sn. Aytekin Şenlikoğlu 1 yılda   şehrin her yönden çehresini değiştirecek birçok çalışmaya imza attı. 10 yıl boyunca 250 milyon borçla enkaz altında bıraktığınız Giresun Belediyesini 1 yıllık süre içerisinde gerek personel yapısı gerekse mali borç yükü açısından kontrol altına aldı. 90 milyon TL piyasaya olan borçların ödemesini yaparken 41 milyon TL çek ödemesi 33 milyon TL de yatırım yaptı” ifadelerine yer verdi.

Tatlı açıklamasında şunlara yer verdi; “Daha düne kadar esnafa borcunu ödeyemeyen ve tüm güvenini kaybetmiş personelinin dahi ödemesini yapabilmek için gayrı menkul satışları yapan bir belediyeyi, 1 yıl gibi kısa süre içerisinde herkesin güvendiği, personelin ödemesini gününde yapan bir belediye haline getirdi.

CHP İl Başkanının yapmış olduğu açıklamalara tek tek cevap verme ihtiyacı duymuyorum.  Biz laf değil icraat üretiyor bu tarz polemiklere projelerimizle cevap veriyoruz. Çünkü biz “az laf çok icraat” anlayışıyla hareket ediyoruz.

Ancak ben de, şehrimizle ilgili gerek trafik konusu gerek aydınlatma gerekse eski çöp alanı, kale aydınlatma ve diğer projeler için “10 yıl boyunca devletin hangi kurumu size engel oldu da bunları yapmadınız?” diye de sormak isterim.

Şehrin göbeğine balık pazarı açtınız(!) birileri size engel oldu mu? Şehir içi trafiğinin çözülmesi için çok büyük çalışmalarınız vardı da 10 yıllık süre mi yetmedi? Veya siz sahil aydinlatma yapmak istediniz de size yapamazsınız diye engel olan mi oldu? Kaldi ki Giresun AK Parti Belediyesi sahil aydınlatma projesini Karayolları ile değil  tamamen kendi imkanları  ile,  meydan aydınlatma da dahil yaklaşık 7 milyon tl gibi bir bedelle, Bulancak şehir  içi giriş projesini  kamulaştırma dahil yine  yaklaşık 5  milyon tl ye yaptı.

Şimdi soruyorum?

250 milyon TL borç yaparken 10 yıl boyunca kaç TL lik bir yatırımınız oldu da bunu Giresun halkı bilmiyor ?

Yoksa  yediğiniz  içtiğiniz ,har vurup harman savurduğunuz şeylerden yatırım yapmaya fırsatınız mı olmadı ?

Bize Osman Ağa’nın  yıktığı metamorfoz kilisesi anıtını  sembolize eden sözde  saat kulesini yıktığımızı söylüyorsunuz.

Orada Anıtlar Yüksek  Kurulunun net  bir mahkeme kararı vardı.

Ayrıca buradan yine söylüyoruz   şehrimizin şanlı  tarihine ve Osman Ağamızın verdiği mücadeleye asla  yakışmayan o kulenin  oradan kaldırılmasından hiç üzgün değiliz.

Osman Ağaya bu kadar iki yüzlü  yaklaşmak da ancak CHP belediyesine yakışır zaten.

Biz Osman Ağa anıtını yıkmadık.

Biz Osman Ağa anıtını  hak ettiği  gerçek yerine herkesce bilinen Osman Ağa Meydanına taşıdık

Bundan da son derece  mutluyuz.

Şehir içi trafiği  ile ilgili Bulancak durağı  projesini eleştiriyosunuz.

Şöyle  olması  lazım, böyle olması  lazım.

Ne kadar  sabırsız olduğunuzu  biliyoruz.

Doğrusu bizi izlemeniz de hoşumuza gitmiyor da değil.

Bir yıl içinde yaptığımız   Bulancak Durağı  projesine ilaveten   trafikle  ilgili   Bat- Çık  projemizi ve hatta

Çevre Yolu Projemizi de yapacağız inşaallah

Bunlar  için  önümüzde  en az 9 yıl gibi bir süre var.

Giresun Belediyesi  ve onun  Belediye  Başkanı Aytekin Şenlikoğlu  “ne vaat etmişse  onu  yapar, zaten yapmayacak oldugunu da vaat etmez”.

Şeffaf bir yönetim anlayışı ile tüm kamuoyu ile her şeyi paylaşır ve halkına gerçeği samimi  bir şekilde anlatır. Bundan kimsenin  endişesi olmasın.

Ayrıca  belki  Ak parti Belediyesinin bir yıl içinde  bu kadar önemli çalışmaları nasıl başarabildiğinden tedirgin olabilirsiniz. “Bizim 10 yılda yapmadığımızı Ak Parti belediyesi kat be kat  bu kadar  kısa sürede nasıl yapabildiğinden endişe duyarak,   kim bilir daha   ne projeler yapacaklar  diye de korkmuş olabilirsiniz. Bunu gayet iyi anlarız. Ancak bizden bu kadar korkmanıza gerek yok AK Parti Belediyemizi  izlemeye devam edin.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%