$ DOLAR → Alış: 8,12 / Satış: 8,15
€ EURO → Alış: 9,59 / Satış: 9,63

AKP SKANDAL OLARAK NİTELEDİ

İl Başkan vekili Tatlı, Giresun belediyesinin borcundan dolayı elektriğinin kesilmesinin bir skandal olarak tarihe geçtiğini ifade etti.

AKP SKANDAL OLARAK NİTELEDİ
  • 13.12.2018
  • 990 kez okundu
Reklam

AK Parti Giresun İl Başkan vekili Kenan Tatlı, Giresun Belediyesi ile Aksa Elektrik arasındaki borç vakasının cefasını çekecek mecranın kesinlikle Giresunlular olmadığını ifade etti. Giresun Belediyesi’nin borcundan dolayı elektriğinin kesilmesinin bir yönetim zafiyeti olduğunu belirten Tatlı, “Yapılan şark kurnazlığıdır. AK Parti olarak elektriklerin kesilmesinde kasıtlı davrananlar varsa bunun takipçisi olacağız. Bununla birlikte Elektrik borcu sebebiyle tedbirini almayan Giresun Belediye Başkanlığını da ayrıca halkımıza havale ediyoruz. Yaşanan olayın iki tarafını da tasvip etmeyip sorumluları halkımıza hesap vermelidir” açıklamasında bulundu.

İl Başkan vekili Tatlı, Giresun’da ev ve işyerlerinde sularının kesilmesinin bir mağduriyet oluşturduğunu kaydederek,  “Öncelikle borcu sebebiyle elektriklerin kesilmesini hiçbir şekilde tasvip etmediğimiz gibi, Giresun Belediyesinin de elektrik borcu sebebiyle suların kesilmesi gibi bir yönetim zafiyeti içinde olmasını da ayrıca bir sıkıntı olarak görmekteyiz.  Hemşerilerimizin huzuru, refahı ve rahat bir yaşam hakkı Giresun Belediyesinin asli görevi olduğu unutulmamalıdır. Hadisenin temel kaynağı olan iki kurum arasında yaşanan borç vakasının sorumlusu ve cefasını çekecek mecra kesinlikle Giresunlu hemşerilerimiz değildir. Giresun Belediyesinin esasen bu durumlarda gerekli tedbir ve önlemlerini almaları gerekirken, hiçbir tedbirin olmaması da bir zafiyet göstergesidir. Her türlü şartlara karşı hazır bulunması gereken Şehir merkezindeki bir su Deposunda, Jeneratör desteğinin olması gerekmez mi? Jeneratör varsa niye çalıştırılmadı? Bunlarda ayrıca sorulması gereken sorulardır” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%