$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

AKP MİLLETVEKİLLERİ KARARDAN MEMNUN

Toprak Mahsulleri Ofisi (TMO), 1 Kasım itibari ile fındık alımına başlayacak. Giresun kalite fındık 14,5 TL’den, levant kalite ise 14 TL’den alınacak.

AKP MİLLETVEKİLLERİ KARARDAN MEMNUN
  • 27.10.2018
  • 849 kez okundu
Reklam

TBMM’de muhalefet tarafından verilen fındık önergesinin çoğunluğu AKP’li milletvekilleri tarafından reddedilmesinden sonra sıkıntılı günler yaşayan iktidar milletvekilleri Cumhurbaşkanının açıklaması ile rahat bir nefes aldılar.

TMO 1 KASIM’DA ALIMA BAŞLAYACAK 

AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, AK Parti olarak fındık üreticisinin her zaman yanında olduklarını söyledi. 
AK Parti Giresun Milletvekili Sabri Öztürk, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yaptığı fındık açıklamasının sevinçle karşılandığını belirtti. Fındıkla ilgili yaptıkları çalışmaların neticesini en iyi şekilde aldıklarını söyleyen Öztürk, “Yaptığımız çalışmalar, bölge milletvekilleri olarak yürüttüğümüz görüşmeler nihayet meyvesini verdi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan hemşehrilerimizin beklediği müjdeyi verdi. TMO 1 Kasım’dan itibaren Giresun kalite fındığı 14,5 TL’den, diğerlerini 14 TL’den alacak. Alan bazlı destek ödemesi ile üreticimizin eline 16 TL’nin üzerinde para geçmektedir. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere bakanlarımız, grup başkanvekillerimiz ve bölge milletvekillerimize teşekkür ediyorum. AK Parti olarak fındık üreticimizin her zaman yanındayız” dedi. 

CEMAL ÖZTÜRK, FİYATI DEĞERLENDİRDİ 

AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, Fındık Çalışma Grubu’nun gayretleri sonucu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdeyi verdiğini söyledi. 
Konuyla ilgili açıklama yapan AK Parti Giresun Milletvekili Cemal Öztürk “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan fındık üreticilerimize müjdeyi verdi. TMO ile 1 Kasım’dan itibaren levant kalite fındığın kilosunu 14 liradan, Giresun kalite fındığın kilosunu ise 14,5 liradan alınacak ve kayıtlı fındık alımlarında kilo başına 2 lira da destekleme ödemesi yapılacak. TMO’nun depolarındaki 10 bin ton fındık FİSKOBİRLİK’e teminat karşılığı verilerek, fındık üreticilerinin teşkilatı olan FİSKOBİRLİK desteklenecek. Başta Cumhurbaşkanımız olmak üzere, Tarım ve Orman Bakanımıza, Bakanlarımıza teşekkür ediyorum. Fındık üreticilerimize hayırlı olsun” dedi. 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%