$ DOLAR → Alış: 6,12 / Satış: 6,14
€ EURO → Alış: 6,64 / Satış: 6,66

AKP, CHP’lilerin çalışmalarından rahatsız mı oldu?

AK Parti Giresun teşkilatlarının sosyal hizmetler anlamında vatandaşlara en fazla hizmetin AK parti hükümetleri tarafından yapıldığı bildirdi. Başta engelliler olmak üzere yaşlı ve bakıma muhtaç birçok vatandaşın gerek maddi gerekse yemek ve barınma konusundaki ihtiyaçlarının sosyal hizmet müdürlüğü bünyesine bağlı ve ilgili birimler tarafından yapıldığı belirtildi.

AKP, CHP’lilerin çalışmalarından rahatsız mı oldu?
  • 04.10.2019
  • 643 kez okundu
Reklam

AK Parti Giresun İl Başkanlığından yapılan açıklamada, Giresun Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından il genelinde 4 bin 163 engelli vatandaşımıza aylık engelli başına 1. 384 TL evde bakım ücreti gibi birçok yardımın yapıldığı bildirildi. CHP Giresun İl Başkanlığı Engelli Komisyonu tarafından açıklanan engelli raporuna değinilen açıklamada,

engelli bireylerin siyaset üstü, toplumda özel yerleri ve değerleri olan insanlar olduğunu ifade edildi. Sağlık hizmetinden eğitime kadar tüm engelli bireylere kamu, kurum ve kuruluşlarında her türlü kolaylığın sağlandığını belirtilen açıklamada, “Ülkemizde ve ilimizde engellilerin gündelik hayatını kolaylaştıracak her türlü imkânın bizatihi öncelik olarak görüşmüştür. Bu konuda engellilerimizin tüm ihtiyacının karşılanmasını parti politikası olarak değerlendirildiğini bildirmek isteriz. AK Parti hükümeti döneminde evde verilmeye başlanılan bakım yardımı, engelli ailelere ekonomik olarak katkı sunulması ve ayrıca engellilerimizin daha rahat gündelik hayatlarını sürdürebilecek çalışmaların yapılması gibi birçok proje uygulamaya geçmiştir” denildi.

Üstgeçitlerde engelliler için asansör bulunmamasını da eleştiren CHP engelli komisyona seslenen AK Parti teşkilatı şunları belirtti; “Giresun merkezde son 10 yıldır CHP’li bir belediye yönetimi vardı. CHP’li belediye başkanı 10 yıl boyunca belediye olarak bir üstgeçide asansör yapmak yerine her defasında gündem değişikliği yapıp hükümeti ve karayollarını suçlayarak topu taca atmıştır. 31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri’nde Giresun Belediyesini kaybeden CHP zihniyeti şimdi sütten çıkmış ak kaşık gibi, akıllarınca Giresun Belediyesini hedef göstererek, üstgeçitlerde engelli asansörü yok çağrısı yapıyor. Bu açıklamayı yapanlara şimdi soruyoruz. 10 yıldır ilimize kayda değer hiç bir çalışmaya imza atmamış ve özellikle de engelli vatandaşlarımızın günlük hayatını kolaylaştırabilecek bir şey dahi yapmamış CHP belediyesi, bu zamana kadar neredeydi? Bu suçlamaları yapanlar acaba bu kişiler Giresun’da yaşamıyor muydu? Hiç kimse popülist siyaset peşine düşmesin, hele hele bizim için son derece değerli olan engelli vatandaşlarımız üzerinden siyaset yapmaya kalkışmasın. Giresun Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu olmak üzere milletvekillerimiz il başkanımız ve biz ilimizin 10 yıldır çözülmeyen sorunlarını ve eksiklerini iyi biliyoruz. Altı aylık süre içerisinde Belediyemizin çalışma performansı ortada. Vatandaşlarımıza vaat ettiğimiz projelerin bir an önce nasıl icraata geçireceğimizi hep birlikte göreceğiz. Engellilerimiz için özelikle CHP belediyesinin 10 yıldır yapmadıklarını Aytekin Şenlikoğlu’nun önlüğünde ki Giresun Belediyesi fazlasıyla yapacaktır. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Hiç kimsede günü kurtarmak için, popülist siyaset peşine düşmesin. Ainesi iştir kişinin lafa bakılmaz”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ