$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

AK Parti İl Başkanı Tatlı TDV’ye kurban bağışında bulundu

AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, Türkiye Diyanet Vakfı’na kurban bağışında bulunarak ‘Vekaletle Kurban Kesim Programı’na destek oldu.

AK Parti İl Başkanı Tatlı TDV’ye kurban bağışında bulundu
  • 08.08.2019
  • 348 kez okundu
Reklam

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, Türkiye Diyanet Vakfı’na (TDV) kurban bağışında bulundu.

Tatlı, Hacımiktat Camii İmam Hatibi Osman Öztürk’ten, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı’nın (TDV) ortaklaşa yürüttüğü “2019 Yılı Vekâlet Yoluyla Kurban Kesim Programı” hakkında bilgi aldı.

Kurban ibadetinin paylaşmaya ve gönül coğrafyamızdaki mazlumları hatırlamaya vesile olduğunu ifade eden Tatlı, “Yardıma muhtaç insanlara ulaşmak ve onların dualarını almak için        bu sene kurban vekâletimizi Türkiye Diyanet Vakfına verdik. Cenab-ı Allah kurban kesen tüm kardeşlerimizin kurbanlarını kabul eylesin. Diyanet İşleri Başkanlığına, Türkiye Diyanet Vakfına ve İl Müftülüğüne bu hizmete aracılık ettikleri için teşekkür ederim. Bu vesileyle manevi iklimine girdiğimiz Kurban Bayramı’nın insanlığın barış, mutluluk ve huzuruna vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. İslam âleminin, aziz milletimizin ve değerli Giresunlu kardeşlerimizin bayramını tebrik ediyorum.”dedi.

KURBANINI PAYLAŞ KARDEŞİNLE YAKINLAŞ

Türkiye Diyanet Vakfı bu yıl ‘Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş’ temasıyla gerçekleştirdiği vekâlet yoluyla kurban kesim bedellerini yurt içi 890 TL, yurt dışı 725 TL olarak belirledi. Vekaletle Kurban Kesim Programıyla, yurt içinde 72 ilde 202 ilçenin 278 kesim noktasında, yurt dışında ise 149 ülkenin 443 bölgesinde mazlum ve muhtaç insanlara ulaşılıyor.TDV’nin yürütmüş olduğu çalışmalara ve vekaletle kurban organizasyonuna destek vermek isteyenler www.tdv.org ve bagis.tdv.org adreslerinden online olarak bağış yapabilecekler. İl ve ilçe müftülükleri, TDV şubeleri, cami görevlileri, tüm PTT şubeleri ve anlaşmalı bankalar aracılığıyla da hayırseverler Türkiye Diyanet Vakfı kurban programına katılım sağlayabilirler.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%