$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

AK Kadınlar kadına şiddete ‘hayır’ dedi

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla Giresun AK Parti İl Kadın Kolları tarafından yürüyüş düzenlendi. Atatürk Meydanı’nda toplanan kadınlar, kadına karşı “turuncu çizgi” çekti.

AK Kadınlar kadına şiddete ‘hayır’ dedi
  • 26.11.2019
  • 544 kez okundu
Reklam

AK Parti Giresun İl Kadın Kolları Başkanlığınca düzenlenen etkinlikler kapsamında, Debboy mevkisinden Gazi Caddesi güzergahı izlenerek Atatürk Meydanı’na kadar yürüyüş yapıldı. Yürüyüşe Milletvekili Kadir Aydın, Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ve İl Başkanı Kenan Tatlı da destek verdi. Yürüyüşün ardından alanda basın açıklaması yapan İl Kadın Kolları Başkanı Berrin Aydın, dünyadaki hiçbir kazanımın, güç veya makamın bir kadının yaşam hakkından daha değerli olmayacağını belirti. Şiddeti kimsenin savunamayacağını vurgulayan Aydın, “AK Partili kadınlar olarak, yeryüzünde Allah’ın verdiği canları korumak için her türlü mücadelede yer alacağımızı yineliyoruz.” ifadelerini kullandı. Her ne biçimde olursa olsun şiddetin kabul edilemeyeceğini vurgulayan Aydın, kadına şiddetin hiçbir gerekçenin arkasına saklanamayacağını, insan hakkı ihlali ve suç olduğunu ısrarla tekrarlayacaklarını söyledi.

Biz AK Parti’li kadınlar olarak önce insanız, sonra kadınız” diyen Berrin Aydın şunları kaydetti;

Bugün kadına şiddet konusunda dayanışma mesajı verilecekse, öncelikli olarak bir grup başkan vekili, partisinden olmayan kadın grup başkan vekiline haddini bildirme hadsizliği gösterdiğinde, bizzat kendi partisinin binlerce kadın üyesi tepki vermelidir.

Başta Avrupa ülkeleri olmak üzere, yeryüzünde sözde gelişmiş topluluklar kendi ülkelerindeki islamofobya örneklerine, inanç ve yaşam özgürlüklerine ilişkin saldırılarakarşı durmalıdır. Ülkemizde 6 milyona yaklaşan her dinden ve Irktan gelmiş mültecilere ve özellikle de Suriyelilere gösterilen insani duruşu görülmeli ve takdir edilmelidir.

Bu samimiyeti göstermeksizin, münferit hadiseleri Türkiye’deki iktidarı, lideri veya dolaylı olarak milletimizi rencide etmek, aşağılamak ve siyasal bir fırsata dönüştürmek isteyenlere karşı dün olduğu gibi, bugün de sessiz kalmayacağız. Dünyanın bir düzen içinde gidebilmesi için her meselenin belli bir adalet ve hakkaniyet içinde yürütülmesi gerekmektedir.

Şiddetin dini, inancı, kültürü veya milliyeti olmaz. Katliam her yerde katliamdır, kimse savunamaz ve sonuna kadar da katiller ile mücadele şarttır. “Zalimin zulmü varsa, mazlumun da Allah’ı vardır.” Sözüne uygun olarak biz akkadınlar, yeryüzünde Allah’ın verdiği canları korumak için her türlü mücadelede yer alacağımızı yineliyoruz, samimi olan her dayanışma çabasına da varız diyoruz. Devlet olarak da, parti olarak da bizler ne kadar sorumluluklarımızın bilincinde olsak da; biliyoruz ki bu ahlaksız, acımasız ve aşağıların aşağısı konumdaki canavarların, zalimlerin ve katillerin bitmez tükenmez saplantıları, bozuk ruh ve karakterleri ve daha pek çok sapkın düşünceleri dünyada yayılarak artmaktadır.

Bu acı hadisler karşısında ülkelerin, şehirlerin, mahallelerin veya apartmanların içine münferit olarak yayılmış, adeta birer virüs gibi sızmış bu hastalıklı hücreleri teker teker ayıklayıp bertaraf etmek için tüm tarafları dayanışmaya davet ediyoruz. AK Kadınlar, olarak bizler ilk günkü hassasiyetimiz ve titizlikle, bu konuda tavizsiz duruşumuzu göstermeye devam edeceğiz. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz. Aynı duyarlılığa sahip toplumumuzun tüm bireylerini de turuncu çizgilerini çekmeye davet ediyoruz.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%