$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

AİLENİN KORUNMASINA YÖNELİK SEMİNER

AİLENİN KORUNMASINA YÖNELİK SEMİNER
  • 17.01.2019
  • 595 kez okundu
Reklam

Espiye ilçe vaizi Mehmet Emre tarafından, Ailenin Korunması ve Kadına Yönelik Şiddetin Önlenmesinde Din Görevlilerinin Katkısının sağlanması Projesi Kapsamında, Giresun iline bağlı Espiye, Güce, Keşap ve Çamoluk İlçelerinde görev yapan Diyanet İşleri Başkanlığı Personeline Seminer verildi.

Açılış Konuşmasını yapan Espiye ilçe Müftüsü Yavuz Koçak, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kadın ve aileye yönelik projeleri titizlikle yürüttüğünü söyledi.

Espiye ilçe Vaizi Mehmet Emre, Ailenin korunması ve Kadına yönelik şiddetin önlenmesinde Diyanet İşleri Başkanlığının duruşu ve kadına yönelik şiddetin önlenmesinde Din Görevlilerine düşen görevin önemine deyindi.

Espiye, Güce, Keşap ve Çamoluk ilçe Müftülerine ve personeline teşekkür eden Mehmet EMRE, Din görevlilerinin sosyal hayatın her alanında aktif rol alması gerekliliğini, “Kadına yönelik şiddetin genellikle aynı haneyi paylaşan keşişiler tarafından yapıldığını, kamusal ve özel alanda da fiziki, psikolojik, ekonomik şiddete maruz kalan kadınlar olduğunu ifade etti.

Emre,Aileye ve Kadına yapılan her türlü kötü muamele, cinayet ve boşanmalar sadece şiddetin muhatabı kadını değil bütün toplumu etkilemektedir.” şekilde bilgiler verildi.

HABER: FİKRET BIYIK

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ