$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

AGD GİRESUN 8 İLÇEDE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLEDİ

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) tarafından düzenlenen, ‘Kaybedeni Olmayan Yarışma’ sloganıyla dikkat çeken Siyer-i Nebi (Peygamberimizin Hayatı) yarışması Türkiye genelinde yapıldı. Bu yıl 6’ncısı düzenlenen sınav Giresun’da sekiz farklı ilçede oldu.

AGD GİRESUN 8 İLÇEDE SİYER-İ NEBİ YARIŞMASI DÜZENLEDİ
  • 16.12.2018
  • 1.054 kez okundu
Reklam

Anadolu Gençlik Derneği’nin organize ettiği yarışma vesilesi ile yüz binlerce öğrenci Ahmet Cevdet Paşa’nın “Son Peygamber Hz. Muhammed (s.a.s)” kitabını okudu.

Yarışma hakkında bilgi veren AGD Şube Başkanı Murat Yüksel; “Amacımız, Kur’an-ı Kerim’de Yüce Allah’ın ‘Üsvetün Hasene’ (Güzel Örnek) olarak gösterdiği Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V.) Efendimizi örnek alan bir neslin yetişmesini sağlamaktır. Bunun için de Peygamberimizin iyi tanınması lazımdır.” diye konuştu.

“Ağaç yaş iken eğilir, gençlerimiz de bu çağlarında şekillenir” diyen Murat Yüksel; “Gençlerimize bulundukları konumu, kendilerine kalan mirası ve gidecekleri rotayı vermek için bu yarışma çok önemlidir. Siyer-i Nebi yarışmasının hedefi Peygamberimizin hayatını gençlerimizin örnek almasıdır.” dedi.

Günümüzde birçok problemin gençlerimizi madden ve manen tahrip ettiğini vurgulayan Başkan Yüksel; “Bizler milli ve manevi değerlere bağlı bir gençlik yetiştirerek bu ifsadın önüne geçebiliriz. Bunun için Siyer-i Nebi yarışması yaparak, liseli gençlerin Peygamber Efendimizin hayatını okumasına vesile oluyoruz. Bizler sevgili Peygamberimizin (S.A.V.) razı olacağı bir gençlik yetiştirmek istiyoruz.” dedi.

Yarışma sonuçlarının 31 Aralık 2018’de www.efendimizinizinde.com sitesinden öğrenilebileceğini söyleyen Başkan Murat Yüksel, yarışmada dereceye girenlere 31 Aralık 2018’de Giresun 19 Eylül Kapalı Spor Salonu’nda yapılacak ‘Mekke’nin Fethi’ kutlamalarında çeşitli hediyelerin verileceğini, kutlamalara tüm halkımızın da davetli olduğunu hatırlattı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%