$ DOLAR → Alış: 7,81 / Satış: 7,84
€ EURO → Alış: 9,26 / Satış: 9,30

Afetzede işletmelere faizsiz 100 bin lira kredi

Giresun’da meydana gelen doğal afetten zarar gören KOBİ’lerimize KOSGEB kaynaklı Acil Destek Kredisi verilmesi kararı alındı.  Sel afetinden zarar gören Giresun Ticaret ve Sanayi Odası üyelerine yönelik 12 ay ödemesiz 24 ay ödemeli sıfır faizli 100 bin TL acil destek kredisi için üyelere bilgilendirmelerde bulunuldu.

Afetzede işletmelere faizsiz 100 bin lira kredi
  • 07.09.2020
  • 305 kez okundu
Reklam

KOSGEB Giresun İl Müdürü Yasin Sefer, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Genel Sekreteri Şükrü Cebeci ve Giresun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Eren Nizam tarafından üye ziyaretleri kapsamında yapılan bilgilendirme de maddi zararın temini açısından çıkartılan krediden tüm işletmelerin faydalanması için mücadele verilmekte.

Konuyla ilgili açıklama yapan KOSGEB Giresun İl Müdürlüğü;

Afetten zarar gören il merkezi dışındaki işletmeler; kaymakamlık veya ilçe mal müdürlüklerine başvurarak, il merkezindeki işletmeler ise vergi dairesine başvurarak zarar görme durumunu belgelendirmelidir. Sonrasında afetten zarar gören işletmelerin listesi toplu olarak Valiliğimiz tarafından KOSGEB’e iletilecektir. Bu kapsamda zarar gören KOBİ’ler, KOSGEB’e kayıtlı ise KOBİ Beyannamelerini güncellemeli, kayıtlı değil ise öncelikle KOSGEB’e kayıt olması gerekmektedir. KOSGEB’e ait tüm işlemler, e-devlet üzerinden ve işletme yetkilisinin e-devlet bilgileriyle yapılacağı için, işletme sahibinin e-devletindeki tüm iletişim bilgileri güncel ve onaylı olmalıdır. (Cep telefonu ve e-posta doğrulamalarının yapılmış olması gerekmektedir” denildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%