$ DOLAR → Alış: 7,80 / Satış: 7,83
€ EURO → Alış: 9,23 / Satış: 9,27

Afetten kaynaklı su sorunu çözülüyor

Giresun’da yaşanan tarihin en büyük sel felaketinin şehrin içme suyu kaynaklarına verdiği zararların en kısa sürede giderilebilmesi için Belediye Başkanı Şenlikoğlu’nun talimatıyla başlatılan çalışmalarda sona gelindi.

Afetten kaynaklı su sorunu çözülüyor
  • 03.10.2020
  • 252 kez okundu
Reklam

Giresun’da 22 Ağustos’ta yaşanan sel afetinin yarattığı olumsuzluklar ilçelerde olduğu kadar şehir merkezinde de hayatı olumsuz etkiledi. Giresun tarihinin en büyük felaketinin yaşandığı bölgelerde bilindiği üzere hem alt yapılarda hem de üst yapılarda çok büyük hasarlar yaşandı. Ortaya çıkan bu olumsuzluklar nedeniyle Giresun’un içme suyu ihtiyacını karşılayan derin kuyularda da sorunlar meydana geldi. Tüm bu olumsuzluklar nedeniyle Giresun’un içme suyunu sağlayan su seviyelerinde yüzde 50‘ye varan azalmalar yaşandı.

ŞENLİKOĞLU TALİMATI VERDİ

Yaşanan bu olumsuzluktan dolayı Giresun’un belirli bölgelerinde son birkaç gün içerisinde belirli aralıklarla su kesintileri yaşandı. Tamamen doğal bir afetten kaynaklanan bu olumsuzluğun en kısa sürede giderilebilmesi için Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla belediye ekipleri anında seferber edildi. Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından sel felaketi sonrası hasar meydana gelen Giresun’un içme suyu kaynaklarının bulunduğu bölgelerde çok yoğun bir çalışma programı başlatıldı.

SABAHLARA KADAR MESAİ YAPILDI

Gerçekleştirilen çalışmaları Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu da yerinde takip etti. Gece gündüz demeden aralıksız mesai yapan Başkan Şenlikoğlu ve belediye ekiplerinin, önceki gece saat 01.15’te bir vatandaş tarafından cep telefonuyla habersiz çekilen resmi, sosyal medyada en çok beğenilen ve en çok paylaşılan resimlerden biri oldu. Şenlikoğlu ve belediye ekiplerinin afetten kaynaklanan su sorununu çözebilmek için mesai saati gözetmeksizin sabahlara kadar harcadıkları büyük çaba vatandaşlar tarafından takdir edildi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%