$ DOLAR → Alış: 6,85 / Satış: 6,88
€ EURO → Alış: 7,73 / Satış: 7,76

Afete hazırlık gözden geçirildi

Giresun’da afet ve acil durumlara hazırlık kapsamında, Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP) İstişare Toplantısı, Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapıldı.

Afete hazırlık gözden geçirildi
  • 14.10.2019
  • 277 kez okundu
Reklam

Toplantıda, ilimizin afetlere ne kadar hazırlıklı olduğu gözden geçirilerek, bugüne kadar yapılan çalışmalar, varsa eksiklik ve aksaklıklar değerlendirildi.

Toplantıda konuşan Vali Sarıfakıoğulları, ülkemizin deprem ve sel gibi doğal afetlerle her an yüz yüze gelebilecek bir konumda olduğunu belirterek, “Hepinizin bildiği üzere ülkemiz, doğal afetlerin sıklıkla yaşandığı bir zemin üzerinde. Jeolojik anlamda deprem başta olmak üzere yine aşırı yağışlar dolayısıyla da yılda en az bir kaç kere karşı karşıya kaldığımız sel felaketleri bu afetlerin arasında.  Doğal afetlere karşı hazırlıklı olma adına çalışma gruplarımızın dinamik halde tutulması, yapılan ve yapılacak çalışmalarımızı değerlendirmek adına bugün bu toplantıda bir araya geldik. Bildiğiniz gibi hep beraber geçen yıl bir afet senaryosu, tatbikatı gerçekleştirmiştik. Yine bu yılda başka bir senaryo ve tatbikat gerçekleştireceğiz.  Burada amacımız; bütün kamu kurum ve kuruluşları olarak bütün ünitelerimizle birlikte doğal afetlere hazırlıklı olmaktır. Bu noktada yapılan ve yapılacak olan çalışmaları da yine burada hep beraber gözden geçirmek için bu toplantıyı gerçekleştirmekteyiz” dedi.

Vali Sarıfakıoğulları’nın açılış konuşmasının ardından, Türkiye Afet Müdahale Planı(TAMP) çalışma hizmet grubunda yer alan kurum amirleri ve sorumluları yaşanması muhtemel bir afet anında yapacakları görevler ve hazırlıklarıyla ilgili bilgi sundular.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ