$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Afet yaralarını sarmak için harekete geçtiler

ALMANYA’nın Lüdenscheid bölgesindeki 7 Diyanet İşleri Türk İslam Birliği kısa adıyla DİTİB Camisi,  Werdohl’daki Giresunlular Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaret ederek hem geçmiş olsun dileklerini sundular hem de yardım kampanyası başlatmak için hazır olduklarını bildirdiler.

Afet yaralarını sarmak için harekete geçtiler
  • 25.08.2020
  • 468 kez okundu
Reklam

Abdülkadir KARAOSMANOĞLU / WERDOHL (Almanya)

HEM İYİ HEM DE KÖTÜ GÜNDE BERABERİZ

Lüdenscheid bölgesindeki; Ditib Werdohl Eyüp Sultan Camii, DİTİB Plettenberg Eyüp Sultan Camii, DİTİB İserlohn Merkez Camii, DİTİB Balve Mimar Sinan Camii, DİTİB Nachrodt Eyüp Sultan Camii, DİTİB Lüdenscheid Sultan Ahmet Camii ve DİTİB Altena Mevlana Camii’leri Werdohl’daki Giresunlular Kültür ve Dayanışma Derneğinde toplanarak hem geçmiş olsun dileklerini sundular hem de yardım için hazır olduklarını bildirdiker. Geçmiş olsun ziyaretine ayrıca Werdohl Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Werdohl Türk Veliler Birliği 2. Başkanı Ali Akdeniz’de katıldı.

DİTİB’in NRW Eyalet Birliği Essen Bölge Başkanı Fahrettin Alptekin ve yönetim kurulu üyesi Özkan Güler  yaptıkları  açıklamada: “Giresun ve ilçelerindeki sel felaketi herkesin malumu. DİTİB bu tür doğal afetlerde her zaman insanımızın yardımına koşan bir kuruluştur. Bu sadece Türkiye için değil tüm dünya için geçerli. Anadolu, Balkanlar, Orta Asya ve  Afrika’ya kadar her yere ulaşabiliyoruz.  Yaptığımız bu ziyaretle hem geçmiş olsun diyoruz hem de yardıma hazır olduğumuzu bildiriyoruz. Elimizden ne geliyorsa yapmaya çalışacağız ve bir nebze olsun afetzedelerin yaralarını sarmaya çalışacağız. Biz DİTİB camiası olarak sadece iyi gün dostu değil aynı zamanda kötü gün dostuyuz” dediler.

ESKİ VE YENİ BAŞKANLAR MUTLU OLDULAR

Werdohl Giresunlular Kültür ve Dayanışma Derneğinin eski başkanlarından Atıf Özer, Muzaffer Uzunoğlu  ile Aytekin Çetin ve yeni başkanı Şahin uzunoğlu ise: “Dernek üyeleri olarak çoğunluğumuz Dereliliyiz. Sıcağı sıcağına bizi ziyarete gelerek acımızı paylaşan DİTİB camiasına teşekkür ederiz. Zaten dostlar böyle günler için vardır. Yardım talebi konusu değerlendirmeye değer. Zira herşeyi devletten beklememeliyiz. Yurtdışından yapılacak olan en iyi yardım nakit diye düşünüyoruz. Bir komite belirledik ve çalışmalara başladık. Tüm ziyaretçilerimize ve DİTİB camiasına teşekkür ederiz” dediler.

AKDENİZ DESTEK SÖZÜ VERDİ

Werdohl kentinde yaşayan ve SPD Partisinden Belediye Meclisi Üyesi olan aynı zamanda Werdohl Türk Veliler Birliğinin de 2. Başkanı olan Ali Akdeniz ise: “Sevinçler paylaşıldığı zaman çoğalır, acılar ise paylaşıldığında azalır. Aynı yörenin evladı olarak sizi çok iyi anlıyorum ve ne görev verilirse yapmaya hazırım” dedi.

DİN GÖREVLİSİNDEN DUA

Ziyaretçilerle birlikte gelen DİTİB Lüdenscheid Sultan Ahmet camisinin din görevlisi Mustafa Taştekin sel felaketinden hayatlarını kaybedenler ve yaralananlar için kuran okuyarak dua etti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ