$ DOLAR → Alış: 7,26 / Satış: 7,29
€ EURO → Alış: 8,59 / Satış: 8,62

AFAD bina güvenliği ve tehlike avında

AFAD bina güvenliği ve tehlike avında
  • 30.12.2019
  • 387 kez okundu
Reklam

Giresun’da Afetlere Hazırlık Yılı projesi kapsamında bina güvenliği ve tehlike avı etkinlikleri sürüyor. Giresun Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesinde bina güvenliği ve tehlike avı etkinliği gerçekleştirildi.

AFAD İl Müdürü Halil Topatan, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Tuncer Öztürk ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Başhekimi Dr. Suat Özcan ve diğer yetkililerin hazır bulunduğu etkinlikte hastane binasında çalışan personelin, teşhis ve tedavi için hastaneye gelen vatandaşların karşılaşabilecekleri muhtemel yapısal tehlikeler incelendi.

AFAD Müdürü Topatan, Aralık ayı konusunun bina güvenliği ve tehlike avı olduğunu belirterek, “Bina Güvenliği teması kapsamında, Aralık ayı boyunca binaların afetlere karşı dayanıklı olmasının önemi vurgulanıyor. AFAD, vatandaşlarımıza, binalarının yapı güvenliği ile ilgili olası risklerini incelemeleri ve sadece güvenliğinden emin oldukları binalarda oturmaları ve çalışma çağrısı yapıyor. Ayrıca yapısal olmayan risklerin de değerlendirilmemesinin önemini vurgulayan AFAD, yaşam alanlarında yapılacak Tehlike Avı ile can ve mal kayıplarının azaltılabileceğini hatırlatıyor” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ