$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

Adanır’a uluslararası görev!

Bridging Ages Internatinal’ın yönetim kurulu seçimleri birçok ülkeden ve pek çok temsilci katılımı ile yapıldı. Seçimlerde GOPERATİF Derneği Başkanı Hakan Adanır uluslararası yönetim kuruluna seçildi.

Adanır’a uluslararası görev!
  • 01.09.2020
  • 223 kez okundu
Reklam

Kuşaklar arası kültür transferini kültürel miras alanlarında time travel metodu ile eğitim ve turizm odaklı kullanarak dünyada önemli bir prestije sahip olan Bridging Ages International İsveç kökenli bir ağ. Dünya’da 25 ülkede faaliyet halinde. Ağın Türkiye temsilcisi GOPERATİF Derneği Başkanı Hakan Adanır, Giresun Adası eko-turizm hareketinin koordinatörlüğünü yapmış ve zaman yolculuğunu uygulamasını Türkiye’de ilk defa turizme kazandıran kişi olarak dikkat çekmişti. Türkiye’de ve Kafkasya’da kültürel mirası eğitime ve doğa koruma alanlarında kullanılması için çalışmalarına devam eden Adanır,  Giresun’un gururu oldu. Böylece Giresun tarihinde ilk defa bir STK temsilcisi uluslararası bir organizasyonda seçimle gelerek yöneticilik görevi aldı.

www.bridgingages.com yönetim kurulu şu kişilerden oluştu;

Agrita Ozola, (Latvia)

Hakan Adanir, (Turkey)

Douglas Muwonge, (Uganda)

Pille Rohtla, (Estonia)

Raimonda (Nabazaite)

Thabiso Maake, (South Africa)

Zaman Yolculuğu Turizm ve Eğitim Konsepti ile ülkemiz,  Türkiye Belediyeler Birliğinin TUSENET Projesi ile tanışmıştı. Adanır, bu projenin de Karadeniz Modülü Koordinatörlüğü’nü yürütüyordu. Zaman Yolculuğu Metodu İsveç’in Kalmar Kentinde Kalmar Lans Müzesi’nde Onursal Başkanı Prof. Ebbe Westergren tarafından geliştirilmişti.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%