$ DOLAR → Alış: 7,55 / Satış: 7,58
€ EURO → Alış: 8,80 / Satış: 8,83

Acartürk: İstanbul sözleşmesi kırmızı çizgimizdir

CHP Kadın Kolları Giresun İl Başkanı Müberra Acartürk, “İstanbul Sözleşmesi’nin öngördüğü haklar, en temel insan haklarıdır ve insan hakları asla ve asla tartışmaya açılamaz” dedi.

Acartürk: İstanbul sözleşmesi kırmızı çizgimizdir
  • 12.08.2020
  • 273 kez okundu
Reklam

81 ildeki CHP kadın örgütleri eş zamanlı basın açıklaması yaptı. CHP Giresun il binası covid-19 nedeniyle kapalı olduğu için basın açıklamasını yazılı olarak yapan CHP Kadın Kolları Giresun İl Başkanı Müberra Acartürk, Türkiye’de kadınların haklarının uzun yıllardır yalnızca kağıt üzerinde var olduğunu savundu.

Acartürk, kadınların elde ettikleri hakları bugün hayatın her alanında yaşamak istediklerini belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Erkek egemen iktidar ise hukuken kazanılmış haklarımızı gasp ettiği yetmiyormuş gibi, şimdi de bu hakları tamamen ortadan kaldırmak istiyor. 2011’de imzalanan ve kadına yönelik şiddete karşı devletin atması gereken adımları temel alan İstanbul Sözleşmesi, bugün tam olarak uygulanıyor olsaydı birçok kız kardeşimiz yaşıyor olacaktı, bugün hayatta olacaktı. Birçok kadın evde ekonomik şiddet görmeyecekti, psikolojik şiddete uğrayıp susmayacaktı ve hatta bu yüzden hayatına son vermeyecekti.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%