$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

ABD Karadeniz Giresunlular Derneğine yeni yönetim

Başkan Savaş Şahin, “Amerika’da Türk toplumunun birliği ve beraberliği Giresunluların kenetlenmesinden geçmektedir” dedi. 

ABD Karadeniz Giresunlular Derneğine yeni yönetim
  • 26.11.2019
  • 1.119 kez okundu
Reklam

Merkezi New York’ta bulunan Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği Genel Kurulu yapıldı. New York Giresunlular Derneği olarak kurulan oluşum tüzük değişikliğine giderek ismini Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği olarak değiştirdi.

New York’un  Farminville bölgesinde gerçekleştirilen ve Hikmet İlhami Temel’in divan başkanlığını yaptığı kongrede konuşan dernek başkanı Savaş Şahin, “Amerika’da Türk toplumunun birliği ve beraberliği Giresunluların kenetlenmesinden geçmektedir. Çünkü bu toplumun büyük bir kısmı Giresunlulardan oluşmaktadır” dedi.

Kurtuluş savaşında olduğu gibi bütün milli davalarda Giresunlular Amerika’da hep ön sıralarda yer aldığını belirten Başkan Şahin, “ABD’de görüldüğü gibi milli birlik ve davalarda Giresunlular üzerine düşen görevleri yapmaktadırlar. Giresunlular Türk Lobiciliğinin Amerika’da oluşması için ilk harekete geçen toplum olmuştur. Artık Giresunlular toplumun her kademesinde önemli görevler üstlenmelidir. Sadece gece yapan sıradan bir dernek olmamalıdır. Eğitim, Kültür, Ekonomi başta olmak üzere bir çok alanda Amerika toplumunda yer edinmeliyiz. Bunun içinde gençleri, çocukları ve gelecek nesillerin daha iyi eğitim almasını sağlamalıyız” ifadelerine yer verdi.

Yapılan seçimlerde Amerika Karadeniz Giresunlular Derneği yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Savaş Şahin (Başkan), Candemir Sarı, İzzet Cebeci, Mustafa Kahveci, İhsan Cebeci, Hasan Altuntaş, Salih Şahan, Özlem Aydın, Nabi Kemal, Cenap Metin Konar, Fahrettin Özdemir, Gazi Çayan, Halit İnan, Adem Genç, Yılmaz Çamlıbel, Eser Gökçek, Nihat Çakır, Ali Top, Mustafa Kahraman, Zeki Göral, Nazmi Yıldız, Zehra Tonyalı, Hüseyin Elevli, Hüseyin Bodur, Selami Eşgünoğlu, Egemen Aydın, Veysel Aydın ve Ercan Kaya.

Derneğin Danışma (İstişare) kuruluna ise; Sebahattin Aydın, Hikmet İlhami Temel, Şevket Kaya, Halil Kuru, Ahmet Kumaş ve Muammer Özdemir getirildiler.

Denetleme kurulunda ise Yücel Özdemir, Adnan Söğünmez, Salih Gedük, Hümmet Durdu ve Mustafa Kahraman’a görev verilirken Disiplin Kurulu ise; Kibar Aydın, Hamit Demir, Özgür Şahin, Erhan Şahin ve Bahadır Dönmez’den oluştu.

Yeni Yönetim Kurulu önümüzdeki günlerde kendi arasında toplanarak görev bölümü yapacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%