$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,77
€ EURO → Alış: 6,38 / Satış: 6,40

8 BİN 326 KİŞİYE EVDE SAĞLIK HİZMETİ VERİLDİ

8 BİN 326 KİŞİYE EVDE SAĞLIK HİZMETİ VERİLDİ
  • 26.03.2019
  • 444 kez okundu
Reklam

Giresun İl Sağlık Müdürü Ahmet Bal, il genelinde 8 bin 326 hastaya evde sağlık hizmeti verildiğini kaydetti. Evde sağlık hizmeti kapsamında, rutin sağlık tetkikleri ve muayeneleri için sağlık kuruluşlarına gelmekte zorlanan yaşlı ve engelli bireylere sağlık hizmeti sunulduğunu ifade eden Bal, evde sağlık hizmeti alan hastaları ziyarette ederek, hastaların taleplerini dinledi.

Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörü Dr. Ayşe Bodur ve evde sağlık hizmetleri ekibinin de hazır bulunduğu ziyaretlerle ilgili Sağlık Müdürü Bal şu açıklamada bulundu;

“Evde Sağlık Hizmetleri; yatağa ve eve bağımlı, sağlık kuruluşuna ulaşımda zorluklar yaşayan hastalara ev ortamında muayene, tetkik, tedavi ve rehabilitasyon hizmetlerinin profesyonel bir sağlık ekibi tarafından verilmesidir. Sağlık Bakanlığı tarafından 2009 yılından itibaren evde sağlık hizmetleri birimleri kurulmuştur. Evde Sağlık Hizmetlerine; yatağa bağımlı hastalar (felçli, Alzheimer, ileri derecede şişmanlık vb.), hastalık ve ameliyat sonrasında tedavisinin evde sürdürülmesi gereken hastalar, kronik hastalığı olanlar (son evre Kanser, Parkinson, KOAH, vb.),  terminal dönem hastaları, inmeli ve engelli hastalar, evde sağlık hizmeti kapsamına alınan hastaların ihtiyaç duyduğu hekim muayenesi, ağız ve diş sağlığı hizmetlerini evinde almak isteyenler ve ileri derece kas hastaları444 38 33 numaralı Evde Sağlık Hizmetleri Ulusal Çağrı merkezine başvurabilirler. Müdürlüğümüz Evde Sağlık Hizmetleri İl Koordinatörlüğü bünyesinde bulunan 11 hastanemizde evde sağlık hizmeti verilmektedir. Bu zamana kadar il genelinde toplam 8326 hastaya ulaşılmış olup, aktif olarak 899 hasta takip edilmektedir. Toplamda hastalarımıza 14812 ziyaret gerçekleştirilmiştir.

Evde Sağlık Hizmetleri olarak İl merkezinde Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 1942, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 287, Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin toplam olarak ulaştığı hasta sayısı: 124, İlçelerimizde Bulancak Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 1831, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 124, Espiye Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 586, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 54, Eynesil İlçe Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 84, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 77, Çamoluk İlçe Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 6, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 6, Dereli İlçe Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 97, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 25, Görele Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 2021, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 197, Tirebolu Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 1328, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 66, Şebinkarahisar Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 286, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 39 ve Yağlıdere İlçe Devlet Hastanesi toplam ulaşılan hasta sayısı: 121, aktif olarak takip edilen hasta sayısı: 24 şeklindedir.”

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ