$ DOLAR → Alış: 6,81 / Satış: 6,84
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

50 YIL SU SORUNU YAŞANMAYACAK

30 milyon Euro bütçeli AB projesi ihale aşamasında

50 YIL SU SORUNU YAŞANMAYACAK
  • 06.03.2019
  • 823 kez okundu
Reklam

Giresun Belediyesi’nin Avrupa Birliği’nden (AB) almaya hak kazandığı Altyapı Entegre Su Projeleri ile Hibe Programı (IPA) kapsamındaki çalışmaları yakından takip etmek üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığından şehrimize gelen AB uzmanları Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu ziyaret etti.

Toplantıda konuşan Başkan Aksu; “Giresun’un gelecek 50 yıllık ihtiyacını karşılayacak bu projenin ihale aşamasına gelmesi hepimizi heyecanlandırıyor. 30 milyon EURO bütçeli ilk aşamanın bu yıl ihalesini yapılacak olması çok önemli. Önümüzdeki 50 yıllık süreçte şehrimizin atık su sorunu ve içme suyu ihtiyacı çözülmüş olacak. Belediye mücavir alanı içerisin de yürütülecek olan proje, atık su ve içme suyu hatlarının yenilenmesi ile biyolojik arıtma ünitesini kapsıyor. Göreve geldiğimiz günden itibaren her zaman altyapı önceliğimiz oldu. Altyapısını tamamlamadığımız hiçbir bölgede üst yapı çalışması yapmadık. Giresun için tarihi proje olan bu projeye destek veren AB temsilcilerine ve gece gündüz çalışan yetkili arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

AB yetkilileri, Başkan Aksu’nun bu proje için çok uğraş verdiğini belirterek, “Başkanın bu uğraşlarını hepimiz gördük. Projenin bu aşamaya gelmesinde büyük emekleri var. Çalışmalarından ve bizleri böyle sıcak karşıladığı için kendilerine teşekkür ederiz” dediler.

Toplantıya Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun yanı sıra Başkan Vekili Hayati Tökez, Başkan Yardımcısı Murat Ersoy, Proje sorumlusu Ergun Altıyaprak, İmar Müdür Yardımcısı Ercan Durhan, Su ve Kanalizasyon Müdürü Ozan Faik Kılıç, Plan ve Proje Müdürü Selim Özgürel, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı AB Dış İlişkiler Genel Müdürlüğü Şube Müdürü Serap Peker, Çevre Mühendisi Nurhan Şen, AB Delegasyonu Elif Ceyda Özden, Asuman Özaltay, Cenk Yılmazer, Belediye teknik ekibinden Eşref Altıyaprak, Tahsin Özkeskin ve Karayolları yetkilileri katıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ