$ DOLAR → Alış: 6,80 / Satış: 6,83
€ EURO → Alış: 7,57 / Satış: 7,60

41 ÇEŞİT HAMSİ YEMEĞİ YAPILACAK!

41 ÇEŞİT HAMSİ YEMEĞİ YAPILACAK!
  • 20.11.2018
  • 1.051 kez okundu
Reklam

Giresun Aşçılar ve Pastacılar Derneği, “Hamsi Bir Balık Değildir” sloganıyla hamsiye 41 kere “Maşallah” demeye hazırlanıyor. Dernek tarafından, Keşap’ta hamsi lezzetleri şenliği düzenlenecek. Şenlikte, hamsiden 41 çeşit yemek yapılarak, beğeniye sunulacak.

Giresun Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Fırat Canikli, Aralık ayında Keşap Belediyesi’nin desteğiyle ‘Hamsi Lezzetleri Şenliği’ düzenlemeyi planladıkları bildirdi.

İşletmeciliğini yaptığı Keşap Kuzey Balık Restoranda gazetecileri ağırlayan Canikli, Hamsinin bir balık olmadığını, kendine has, lezzeti ve besin değeriyle bir deniz ürünü olduğunu tüm dünyaya duyurmak istediklerini belirtti.

Balık çeşitlerinden en fazla, tava, ızgara, buğulama yapıldığına vurgu yapan Canikli, hamsiden ise köftesinden pilavına, böreğinden mısır unundan ekmeğine 41 çeşit yemek yapıldığını söyledi. “Hamsi Bir Balık Değildir” sloganıyla yapmayı planladıkları Hamsi Lezzetleri Şenliği’nde hamsinin 41 çeşit yemeğini yaparak, 41 kere ‘Maşallah’ demek istediklerini ifade eden Canikli, şenlikte metrelerce ızgara da kurarak, Giresunlulara hamsi, ekmek ziyafeti çekeceklerini kaydetti. Dernek olarak, şenlikle ilgili çalışmalara başladıklarını aktaran Canikli, “Keşap Belediyesi’nin desteğiyle inşallah bu hayalimizi Aralık ayında gerçekleştirmeyi düşünüyoruz” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ