$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

4 Mahallede çalışmalar sürüyor

Giresun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından şehir genelinde çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

4 Mahallede çalışmalar sürüyor
  • 07.09.2019
  • 633 kez okundu
Reklam

Belirli program dâhilinde birçok mahallede çalışmalarını sürdüren ekipler ve yetkili amirler; Gedikkaya, Erikliman, Teyyaredüzü ve Gaziler Mahallelerinde birçok çalışma gerçekleştirip, yapılan tüm çalışmaları da yerinde takip ediyorlar. Fen İşleri Müdürlüğü tarafından şehrin birçok mahalle, cadde ve sokaklarında hummalı çalışmalar yürütülüyor. Müdürlüğe bağlı ekipler, bu kapsamda Gedikkaya Mahallesi Naci Koloğlu Sokak’ta yeni imar yolu açma çalışması yaparak, kısa sürede yolun araç trafiğine açılmasını sağlanacak.

Yine Erikliman Mahallesi Yaylaoğlu Sokak’ta da geçtiğimiz günlerde başlayan yeni imar yolu açma  çalışması da devam etmektedir. Ayrıca Dikmen Sokak’ta açılan yeni imar yolunun da betonlanması yapılıyor. Yeni açılan yollarla birlikte araçların ve yayaların daha kısa sürede ulaşım sağlaması ve meydana gelebilecek hastalık ve yangın gibi olaylarda itfaiye ve ambulans araçlarının  kolay ulaşım sağlaması hedefleniyor.

Öte yandan Teyyaredüzü Mahallesi’nde yapımına başlanılacak olan 112 Acil Çağrı Merkezi inşaat sahasına ulaşım içinde Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından bölgede yeni imar yolu açma çalışması yürütülüyor. Yapılan çalışma kapsamında yolun büyük bir bölümü açılırken, bir yandan da alanın dolgu ve tesviye çalışması tamamlanıyor.

Müdürlüğe bağlı bir diğer ekipte çalışmalarına Giresun Üniversitesi Güre Yerleşkesine giden yolda devam ediyor. Sahil toplama yolundan üniversiteye giden yol üzerindeki araçların, daha kontrollü ulaşımlarını sağlamaları araç ve yaya trafiğinin düzenli olması için bölge içerisinde döner kavşak yapılıyor. Yapılacak döner kavşağın olduğu alanda ise daha sonra yapılmak üzere peyzaj çalışması ve çiçek dikimi yapılacak.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%