$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,08 / Satış: 9,11

20 yıldır Giresunlu, Işık Gazetesini okuyor

1 Ocak 2000 tarihinde resmen yayın hayatına başlayan Giresun Işık Gazetesi 20 yayın yılını geride bıraktı.

20 yıldır Giresunlu, Işık Gazetesini okuyor
  • 31.12.2019
  • 517 kez okundu
Reklam

1 Ocak 2000 tarihinde resmen yayın hayatına başlayan Giresun Işık Gazetesi 20 yayın yılını geride bıraktı.

Türkiye’nin resmi müracaatı yapılmış ilk mahalli İnternet gazetesi unvanını alarak alanında bir ekol olan gazetemiz, uluslararası reyting kuruluşu alexa.com verilerine göre yıllardır olduğu gibi bu senede öncülüğünü korudu.

1999 yılının son çeyreğinde ülkemizde büyük medya kuruluşlarının bile nadiren web sitesi kurduğu dönemde deneme yayınlarına başlamıştı. Ülkemizde yeni yeni yaygınlaşmaya başlayan İnternet Gazeteciliğinin Giresun’da ki öncüsü olan Candemir Sarı liderliğindeki Giresun Işık, gelişen İnternet teknolojisi ile sürekli yenilenerek Dünya’nın dört bir yanındaki Giresunluların ilgi odağı konumuna geldi.

Candemir Sarı, 20 yılı geride bırakan Giresun Işık Gazetesi’nin ‘Giresun’un Dünyaya Açılan Penceresi’ sloganı ile ilimiz basın tarihinde önemli bir konuma gelmesini disiplinli bir çalışma ve objektif yayıncılık ilkesine bağlı olduğunu söyledi.

YAYIN GRUBUMUZ

2005’de Atak Ajans İnternet Hizmetleri bünyesinde toplanan yayın kuruluşlarımız arasında Giresun Işık Gazetesi dışında yine Giresun’da bir ilk olan Giresun Spor Gazete [www.giresunsporgazete.com], 2004 Mart ayında yayına başlayan İnternet Gazete [www.internetgazete.com], 2009’da yayın hayatına başlayan Gurbette Giresun [www.gurbettegiresun.com] gazetelerinin yanı sıra Keşap Haber [www.kesaphaber.com] Dereli Gazete [www.dereligazete.com], Espiye Gazete [www.espiyegazete.com], Yağlıdere Gazete [www.yaglideregazete.com] ve Gazete Tirebolu [www.gazetetirebolu.com] ile 2016’da kurulan [www.sosyetegiresun.com] bulunuyor.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%