$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

‘2.ONUR ÖDÜLLERİ’ SAHİPLERİNİ BULDU

‘2.ONUR ÖDÜLLERİ’ SAHİPLERİNİ BULDU
  • 24.12.2018
  • 850 kez okundu
Reklam

Giresun Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından ikincisi düzenlenen törenle ‘Onur Ödülleri’ sahiplerini buldu.
Ödül töreni üniversitenin Güre Yerleşkesi Şehit Ömer Halisdemir konferans salonunda gerçekleşti. Tören öncesi açıl konuşmasını yapan GRÜ Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun, Giresun Üniversitesinin kurulduğu günden bugüne spor ve kültüre sahip çıktığını belirtti. Rektör Coşkun, “Spor, sanat ve sosyal etkinleri de önemseyen bir üniversiteyiz. Bunun karşılığı olarak ta üniversitemiz öğrencileri katıldıkları, sanat, sosyal ve kültürel faaliyetlerde üniversitemizin ismini ülke genelinde en üst sıralara taşımayı amaçlamışlardır. Bu manada geçtiğimiz öğretim yılında katılmış olduğumuz bireyleş ve takım sporlarında Türkiye Birinciliği, ikinciliği ve üçüncülüğü gibi dereceler aldık. Yine öğrencilerimiz branşlarında milli takımda ülkemizi temsil ederek önemli başarılar elde etmişlerdir” dedi.
‘Onur ödülü’ne layık görülen TBMM İdare Amiri ve İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Giresun Milletvekili Cemal Öztürk, İşadamı Enver Yücel, Halk Bankası Genel Müdür Yardımcısı Selahattin Süleymanoğlu, Spor Gönüllüsü Mehmet Kılıç, Spor Yorumcusu İlker Yasin, Milli Antrenör Salih Bora, Milli Futbolcu Tolga Seyhan ve Öğretim Görevlisi Beytullah Dönmez’e ödüllerini alarak teşekkür konuşması yaptı.

Giresun, Türkiye ve dünyada eğitime verdiği önemli destekle tanınan Enver Yücel, ödülünü almadan önce kısa bir konuşma yaptı. Spora her zaman çok önem verdiğini ve Türkiye genelinde 200’ü aşkın spor salonu kurduklarını dile getiren Yücel, Bahçeşehir olarak sporda derece yapan, başarısı olan neredeyse her öğrenciye burs verdiklerini belirtti. 2019 yılı içerisinde Giresun’da erkek basketbolunda altyapı okullarının açılmasını arzu ettiğini söyleyen Enver Yücel, organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür ederken, ödülünü 24. Dönem Giresun Milletvekili Mehmet Geldi’nin elinden aldı.
Törene Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğulları’nın yanı sıra birçok davetli ve öğrenci katıldı.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%