$ DOLAR → Alış: 6,69 / Satış: 6,71
€ EURO → Alış: 7,22 / Satış: 7,25

19 MAYIS ESPİYE’DE KUTLANDI

19 MAYIS ESPİYE’DE KUTLANDI
  • 19.05.2019
  • 583 kez okundu
Reklam

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Espiye’de törenlerle kutlandı.Atatürk’ü Anma, Gençlik Spor Bayramı ile Gençlik Haftası 100. Yılı düzenlenen çeşitli etkinliklere kutlandı.

15 – 19 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşen etkinliklerde spor müsabakalarının yanı sıra, ilçe genelinde bir çok sosyal ve kültürel etkinlik tertiplendi.

Gençlik Haftası etkinlikleri ilk olarak Espiye Hükümet Meydanında Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Hasan Tolga Cebeci, Atatürk Anıtına çelenk sunumunda bulundu.

Program Muhsin Yazıoğlu Kapalı Spor Salonun’da devam etti. Törende Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, ilçe Kaymakamı Dede Musa Baştürk ile Belediye Başkanı Mustafa Karadere halkın ve öğrencilerin bayramlarını kutladı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı ise, Kaymakam adayı Koray Çelik yaptı. Çelik, ”Bugün Mustafa Kemal Atatürk Önderliğinde başlayan kurtuluş mücadelemizi ilk adımının atıldığı 19 Mayıs 100.Yıl törenine yetişmemizin tarifsiz mutluluğu ve gururu içindeyiz. Geleceğimizin teminatı Sevgili Gençler 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramınız kutlu olsun” dedi.

Espiye 75.Yıl Çok Program Anadolu Lisesi 10.Sınıfı öğrencisi Aysel Yayla Atatürk ve Gençlik şiirini okudu. 75.Yıl Çok Program Anadolu Lisesi 10.Sınıfı öğrencisi Berkan Kurt Ata’nın Gençliğe Hitabesini seslendirdi.75.Yıl Çok Program Anadolu Lisesi 9.Sınıf öğrencisi Özel Tuğrul Yıldırım eşliğinde gençlerimiz gençliğin ataya cevabını seslendirdi.

Espiye 75.Yıl Çok Program Anadolu Lisesi 10.Sınıfı öğrencisi Fatma Nur Gecal, Gençlik adına konuşma yaptı.Espiye Halk Eğitim Merkezi Usta Öğreticisi Ünal Dizdar tarafından hazırlanan Yunus Emre Anadolu Lisesi Halk Oyunları ekibi folklor gösterisi ilgiyle izlendi.

Espiye Gençlik ve Spor ilçe Müdürlüğü Karate ekibi ve antrenörü Tarık Yel’in öğrencilerinin gösterisi büyük beğeni topladı. Espiye 75.Yıl Çok Program Anadolu Lisesi Atilla Yaylacı ve Tülay Yaylacı Erkek ile Kız Öğrenci Gruplarının gösterilerini sergilendi.

Milli Mücadelenin 100.Yılında Atatürk anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlik kapsamında Kaymakam Adayı Koray Çelik’e Espiye 75.Yıl Çok Program Anadolu Lisesi Öğrencileri tarafından Türk Bayrağı Hediye edildi.

Törende, Liseler arası kompozisyon yarışmasında başarılı öğrencilere ödüllerini protokol üyeleri tarafından verildi.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı törenine, Kaymakam Dede Musa Baştürk, Kaymakam Adayı Koray Çelik, Belediye Başkanı Mustafa Karadere, İlçe Emniyet Müdürü Ali Osman Hal, Gençlik Spor ilçe Müdürü Tolga Cebeci, daire amirleri, kamu kurum temsilcileri, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı.

HABER: FİKRET BIYIK

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ