$ DOLAR → Alış: 7,75 / Satış: 7,78
€ EURO → Alış: 9,02 / Satış: 9,06

15 TEMMUZ HAZIRLIKLARI BAŞLADI

15 TEMMUZ HAZIRLIKLARI BAŞLADI
  • 02.07.2019
  • 387 kez okundu
Reklam

Giresun’da “15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi Zaferi ve Milli Birlik Günü” etkinlikleri hazırlık toplantı Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapıldı.

Vali Sarıfakıoğulları, Giresun’da 15 Temmuz ruhuna yakışır bir etkinlik programı hazırlanacağını belirterek, “Gerçekleştirilecek olan etkinliklere ve Gazi Caddesi’nin girişinden Atatürk Meydanına kadar olan yürüyüşe; hem vatandaşlarımızın, hem de yine kamu kurum ve kuruluşlarımızdan bütün arkadaşlarımızın, öğrencilerimizin geniş katılımını arzu ediyoruz. Her ne kadar okullar tatil olsa da gençlerimizle, bütün sivil toplum kuruluşlarımızla, engellilerimiz ve yaşlılarımızla beraber, siyasi partilerimiz ile sendikalarımızın da en geniş katılımı ile inşallah bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

Vali Sarıfakıoğulları, 15 Temmuz haftası içerisinde hem şehitlerimizi yad edeceğimizi hem de demokrasi ve milli birlik gününü kutlayacağımızı belirterek, “Bu vesileyle ben hain darbe girişiminde canlarını bu vatan için, bayrak için, din için feda eden bütün şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyor, yine gazilerimize de şifa diliyorum. Karşı karşıya kalınan kalkışma belki de Kurtuluş Savaşı’ndan sonra yaşadığımız en büyük tehlikeydi. Bu hain girişimin bertaraf edilmesinde Aziz Milletimizin sergilemiş olduğu cesaretin değeri gerçekten hiçbir şekilde ifade edilemez. Bu vesileyle o gün sokakları dolduran milyonları yad etmek istiyorum” diye konuştu. Toplantıda, 15 Temmuz günü düzenlenecek etkinliklerin o gecenin ruhuna uygun bir konsepte hazırlanması için neler yapılabileceği değerlendirilerek, uygulamada birliğin sağlanması için etkinliklerde kullanılacak görseller ile kurumsal temsil unsurlarının www.15temmuz.gov.tr internet adresinden temin edilmesi, bunun dışında herhangi bir grafik, logo, sembol vb. görsel malzeme kullanımına müsaade edilmemesi uyarısında bulunularak,  etkinlik süresince gerçekleştirilecek faaliyetlere ilişkin ilgili kurum ve birim yetkilileriyle bir taslak plan oluşturuldu.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%