$ DOLAR → Alış: 7,53 / Satış: 7,56
€ EURO → Alış: 8,92 / Satış: 8,96

15 Temmuz Destanını Unutmadık, Unutmayacağız! 

15 Temmuz Destanını Unutmadık, Unutmayacağız! 
  • 17.07.2019
  • 379 kez okundu
Reklam

FETÖ’nün hain darbe girişiminin yıl dönümünde, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Keşap’ta vatandaşlar demokrasi nöbeti için toplandı. Yüzlerce insan birlik ve beraberlik içinde demokrasiye olan inançlarını haykırarak Milli İrade vurgusu yaptı.

Keşap Belediyesi Halı Saha ve Sosyal Tesisinde düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Kur’an-ı Kerim tilaveti sunulmasının ardından şehitler için dua edildi.

Keşap Belediye Başkanı Mehmet Emür Necip milletimiz vatana, bayrağına sahip çıktı. Türk Milletinin darbeye izin vermediğini ifade etti.

Başkan Emür “Keşap halkı, 15 Temmuz darbe girişiminin ardından başlanılan demokrasi nöbetlerinde olduğu gibi omuz omuza üçüncü yılında da yine nöbete devam ediyor. Milli birlik ve beraberliğimizi tehdit eden tüm unsurlara karşı güç birliği mesajı veriyor. Çocuğu, genci, yaşlısı, engellisi ve toplumun her kesiminden binler, milli bir davanın savunucuları olarak yüreklerimizi ortaya koyuyoruz.

Böyle bir milletin çocuğu olduğumuz için Rabbimize hamdediyoruz. Bu millet kendi istiklaline ve istikbaline kurşun sıkmak isteyen hainlere büyük bir ders verdi!

Biz bu vatanı ben sen olarak nitelendirmedik. Hep beraber bir olarak biz olarak savunduk.

Biz 2023’e, 2053’e çok daha güçlü bir şekilde yürüyeceğiz. Bu millet zalime asla diz çökmeyecek. Çünkü biz ancak rükuda eğiliriz!

15 Temmuz gecesi alçakça bir darbeye direnip, Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin yıkılmasını önlemek için mücadele eden, o gece bu uğurda hayatını kaybeden, yaralanan, gayret gösteren, darbecilere dur diyen bütün insanlarımızı saygıyla anıyorum. Allah bir daha 15 Temmuzu yaşatmasın, Allah ezanlarımızı dindirmesin. Bugün buraya gelen tüm hemşehrimize teşekkür ediyorum. Bayrağımız, vatanımız, milletimiz devletimiz daim olsun. Allah yar ve yardımcımız olsun. Günümüz aydınlık, geleceğimiz aydınlık olsun” dedi.

Program sinevizyon gösterimi ile devam etti.

Keşap Belediyesi tarafından kurulan dev ekranda vatandaşlar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasını izledi. Ellerindeki Türk bayraklarıyla Keşap Müftülüğü ilahi grubunun söylediği ezgi ve ilahilere eşlik etti. Fotoğraf sergisi ise vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ