$ DOLAR → Alış: 7,93 / Satış: 7,96
€ EURO → Alış: 9,39 / Satış: 9,43

14 gün evde karantinada olacaklar!

Giresun’dan Umre ziyareti için kutsal topraklara giden kafile önceki gün yurda döndü. Aralarında din görevlilerinde bulunduğu umreciler için 14 günlük izole kuralı başladı. İlk kontrol ve tetkikleri yapıldıktan sonra evlerine gönderilen umreciler 14 gün boyunca evlerinden dışarı çıkmayacak ve misafir kabul etmeyecek. Edilen bilgiye göre yapılan tetkiklere göre Giresunlu umrecilerin sonuçlarının negatif çıktığı ancak bazı umrecilerin ise tedbir amaçlı sağlık kurumlarında izole edildiği öğrenildi.

14 gün evde karantinada olacaklar!
  • 17.03.2020
  • 375 kez okundu
Reklam

Giresun’da koronavirüs salgına karşı alınan tedbirler Vali Harun Sarıfakıoğulları başkanlığında yapılan toplantıda değerlendirildi. Salgının vatandaşları etkilememesi ve yayılımının önlenmesi için tüm kurumların azami dikkat göstermesini isteyen Vali Sarıfakıoğulları, vatandaşların özellikle sosyal medya üzerinden yapılan asılsız haberlere itibar etmemelerini, Sağlık Bakanlığı ve resmi kurumların uyarı ve tavsiyelerine uymalarını kaydetti.  Vali Sarıfakıoğulları, temizlik, gıda ve tıbbi malzemelerle ilgili  fahiş fiyat artışları konusunda gerekli denetim ve kontrollerin yapıldığını, bu hususta gerekli yasal işlemlerin başlatılacağını, vatandaşlarımızın da böyle bir durum tespit etmeleri halinde Alo 175 Tüketici Danışma Hatlarına müracaat etmelerini istedi.

MÜFTÜ ORAL’DAN AÇIKLAMA

Giresun İl Müftüsü Muhittin Oral, Espiye ve Şebinkarahisar ilçelerinden umre için Suudi Arabistan’a giden ve hafta sonu yurda dönen 52 kişinin 14 gün boyunca evlerinde karantinada tutulacağını açıkladı. Müftü Oral, “Espiye’den 30 vatandaşımız, 1 müftülük görevlimiz, Şebinkarahisar’dan 20 vatandaşımız ve 1 müftülük görevlimiz memleketlerine döndüler. Bakanlık uygulaması vatandaşlarımız evlerine döndükten sonra uygulanmaya başladığı için karantinaya alınmadılar. Umreci vatandaşlarımıza gereken bilgilendirme yapılmıştır, evlerinden çıkmayacak ve dikkat edecekler 14 gün boyunca. 2 müftülük görevlimiz ise 14 gün boyunca işe gelmeyecekler ve karantina süreler bu şekilde gerçekleşecektir” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%