$ DOLAR → Alış: 7,87 / Satış: 7,90
€ EURO → Alış: 9,25 / Satış: 9,28

12.Uluslararası Kemençe ve Horan Günleri muhteşemdi

12.Uluslararası Kemençe ve Horan Günleri muhteşemdi
  • 21.07.2019
  • 835 kez okundu
Reklam

Kültür ve sanatın beşiği Görele’de, Belediye tarafından düzenlenen 12. Uluslararası Kemençe ve Horan Festivali coşku ile gerçekleştirildi.

Giresun Valisi Harun Sarıfakıoğlu, Görele Kaymakamı Erdoğan Turan Ermiş, AK Parti Giresun Milletvekili Kadir Aydın, 22-23. Dönem Milletvekili Hüseyin Besli, Giresun Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hasan Koçyiğit, siyasi parti temsilcileri, diğer daire amirleri, Dernek Başkanlarının katılımları ve bir çok önemli ismin yer aldığı Kemençe ve Horan Günleri Festivalimizin birinci günü kemençe ve horana doyurdu.

Görele’ye kazandırdığı hizmet, getirdiği yeniliklerle ilkleri yaşatan halkın adamı, gönüllerin Başkanı Görele Belediye Başkanımız Tolga Erener, burada yaptığı konuşmada, Kemençe ve Horan Festivalinin katılım içeriğiyle ve yoğunluk açısından bölgenin en büyük festivallerinden biri olduğunu söyledi.

Kemençe yürüyüşünün ardından start alan Festivalimizin birinci günü Görele Belediye Halk oyunlarının yanı sıra, Katip Şadi, Hüseyin Çendeoğlu, Ertuğrul Alim, Hüseyin Çınar, Kurtuluş Eyibil, Şeyda Karadeniz, Baransel ve Sinan Yılmaz konserinin ardından sona erdi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%