$ DOLAR → Alış: 6,84 / Satış: 6,86
€ EURO → Alış: 7,68 / Satış: 7,71

12 oy farkla Bilge kazandı!

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanlığının 37. Olağan Genel Kurulu yapıldı.

12 oy farkla Bilge kazandı!
  • 17.02.2020
  • 591 kez okundu
Reklam

Atamayla göreve gelen Fikri Bilge, 2 yıllık görev döneminin ardından bu göreve, kongrede seçilerek geldi. CHP delegesi değişime onay vermedi, mevcut başkan Fikri Bilge güven tazeledi ve rakibi Hakan Türker’i, 12 oy gibi az bir farkla geçerek yeniden il başkanı seçildi.

Genel Başkan Yardımcısı İstanbul Milletvekili Yunus Emre’nin divan başkanlığında yapılan kongre, yoğun katılımla gerçekleşti. Kongrede, Emre’nin yanı sıra; Genel başkan yardımcısı Seyit Torun ve P.M üyesi İstanbul Milletvekili Emine Gülizar Emecan’la, Giresun Milletvekili Necati Tığlı ve önceki dönem Milletvekili Selahattin Karaahmetoğlu, Kutay Larçin, Ömer Adıgüzel, Kadem Özbay, Nezir Kelleci, Oğuzcan Özdemir, birer konuşma yaptılar.

Adayların konuşmalarının ardından yapılan seçimlerde, 241 delegenin 237’si oy kullandı, 1 oy boş, 2 oy geçersiz sayıldı. Yapılan sayım sonunda Fikri Bilge’nin mavi listesi 123, Hakan Türker’in beyaz listesi 111 oy aldı. Fikri Bilge’nin yönetim listesinde çok sayıda çizilen isim olduğu ve yönetim listesinin netleştikten sonra bugün açıklanacağı öğrenildi.

ADAYLAR BİRLİK ÇAĞRISI YAPTI

Sonuçlar açıklandığında, Emre’nin çağrısıyla Türker’le birlikte delegeleri selamlayan seçimin galibi Fikri Bilge, yaptığı konuşmada, “kazanan CHP ve örgütümüz olmuştur. Kaldığımız yerden yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Türker ise, “Pazartesi günü partimin emrindeyim. İl başkanımız ve yönetimiyle kolkola çalışmaya devam edeceğim” şeklinde değerlendirme yaptı. Ayrıca cep telefonu mesajıyla delegelere teşekkür etti, başkan ve yönetimini kutladı.

Kongreyi İYİ Parti İl Başkanı Ahmet Memiş, Merkez İlçe Başkanı Abdulkadir Eroğlu, Gazeteciler Derneği Bekir Bayram ve bazı STK temsilcileri de izledi.

FİKRİ BİLGE’NİN YÖNETİM LİSTESİ

Türker Akgün, Ahmet Akgün, Atıfet Alparslan, Önder Altuntaş, Günnur Aydın, Erol Aydın, Zeki Çakrak, Umut Elmalı, Özgür Kabagöz, Figen Kalafat, Arzu Kanber, Onur Konar, Gökmen Memiş yerine Mesut Öztürk karşı listeden girdi, Eylem Mutlu, Burcu Ocak Öğütçü, Selahattin Özkaya, Metin Şahin, Hüseyin Ünlü, Abdullah Yayla, Türkan Yücel…
KURULTAY DELEGELERİ
Bensu Akın, Kerim Aksu, Murat Bektaş, Fikri Bilge, Mustafa Eyice, Hüseyin Görgülüoğlu, Reşat Özdemir, Burhan Takır…

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ