$ DOLAR → Alış: 8,30 / Satış: 8,34
€ EURO → Alış: 9,69 / Satış: 9,73

1 MAYIS COŞKUSU YAŞANDI

Giresun’da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlandı. Emek ve meslek örgütü üyesi, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri Debboy Mevkiinden Osman Ağa meydanına yürüyüş düzenledi. Yürüyüşe CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı’da destek verdi.

1 MAYIS COŞKUSU YAŞANDI
  • 01.05.2019
  • 620 kez okundu
Reklam

Giresun’da 1 Mayıs kutlama komitesi adına bir açıklama yapan KESK dönem sözcüsü Ergün Önal, üreten ve işçilerin emeğinin karşılığını alamadığını söyledi.

Türkiye’de her beş kişiden birinin işsiz olduğunu belirten Önal, “İktidar Ekonomi de rekorlar kırıyoruz diyor. Evet İşsizlikte rekor  kırıyoruz, İşçi ölümlerinde rekor kırıyoruz, Çocuk işçi sayısında rekor kırıyoruz Her beş kişiden biri Her üç kadından biri işsiz.  İktidar yarattığı ekonomik kriz sonucunda işçiyi yoksulluk sınırı altında yaşamaya mahkum ederken krizin bedelini emekçiye ödetmek istiyor. İşçinin hakkı olan kıdem tazminatı zorunlu BES ile birleştirilerek işsizlik fonu gibi talan edilmek isteniyor. 696 sayılı KHK ile toplu sözleşme haklarını gasp edilen işçiler yıllık yüzde dört sefalet ücret artışına mahkum ediliyor. Emekli tanzim satış kuyruklarını mahkum edilirken yüz binlerce emekliliği hak eden  EYT lilerin haklar yok sayılıyor. Kamu çalışanı 3600 ek göstergeyi beklerken 657 kaldırılıp kamu çalışanının iş güvencesi ortadan kaldırılmak isteniyor. Bu hak kayıplarına sessiz kalacak mıyız” dedi.

HABER&FOTO: NAMIK BALTAOĞLU

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
New post (%TITLE%) has been published on %SITENAME%