$ DOLAR → Alış: 5,74 / Satış: 5,76
€ EURO → Alış: 6,49 / Satış: 6,52

KARA: ALTI OTOPARK YAPILSIN

Giresun Esnaf ve Sanaatkarları Odaları Birliği Başkanı Ali Kara, Giresun’da sorunların başında trafik ve otopark sorunun ön plana çıktığını bildirdi. Kara, yıkılan eski İmam Hatip Lisesi arazisinin altına otopark yapılması önerisinde bulundu.

KARA: ALTI OTOPARK YAPILSIN
  • 05.11.2018
  • 519 kez okundu
Reklam

GESOB Başkanı Kara, kentin nüfus yoğunluğunun insan hayatının ayrılmaz bir parçası olan ulaşım ve park sorununun yükünü artırdığını belirtti.

Son yıllarda gerek taşıt sayılarının hızla artması gerek ticaret ve iş merkezlerinin kentte yoğunlaşması sorununu problem haline getirdiğini vurgulayan Kara, şunları kaydetti:

“İlimiz merkezinin eski olması ve zamanından beri iyi bir planlama yapılmamış olması ve otopark için yeterli alanların ayrılmaması sorununun günümüze kadar büyüyerek gelmesine sebep olmuştur. İmar planındaki hükümler çerçevesinde binaların zeminlerinde yeterli otoparkların ayrılmamış olması ve planda otopark olarak ayrılmış olan yerlerin de ekonomik güçlükler nedeniyle kamulaştırılamamış olması bu sorunu daha da arttırmaktadır.”

Kentte yolların yeterli genişleme imkanı olmadığını, artan trafik ve hızlı yapılaşma neticesinde zamanla daralmış olmasının yolların mevcut trafik yükünü kaldıramaz hale getirdiğini aktaran Kara, “Yukarıda izaha çalıştığımız çerçeve içinde imar mevzuatındaki milli eğitim, sağlık, kamu alanları ve dini tesislerin zemin altına otopark yapılabilir uygulaması çerçevesinde yeniyol mevkiinde milli eğitim müdürlüğünce eski imam hatip okulu yıkım çalışmaları başlamış olması nedeniyle bu bölgesinin tüm otopark sorununu karşılayacak büyük bir fırsat doğmuş bulunmaktadır. 4000 m2 alana yeni yapılacak tesisin altına katlı otopark yapılarak büyük bir sorun çözülebilir. Bu konuda yetkilileri iş işten geçmeden teşebbüs etmeye ve kamuoyunu bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ