$ DOLAR → Alış: 5,37 / Satış: 5,39
€ EURO → Alış: 6,07 / Satış: 6,10

İNEKLERE İŞKENCE GİBİ UYGULAMA

İnekler kafalarından ayaklarına bağlanan ip ve zincir ile yürümeye mahkum ediliyor. Giresun’da bir vatandaş tarafından fark edilerek çekilen görüntülere sosyal medyadan tepki yağıyor 

İNEKLERE İŞKENCE GİBİ UYGULAMA
  • 22.10.2018
  • 439 kez okundu
Reklam

Giresun’da otlamaya giden ineklere yapılan uygulama görenleri adeta şok etti. 
Bir vatandaşın aracı ile seyir halindeyken fark ettiği ve cep telefonu kamerası ile kaydettiği görüntüler sosyal medyada paylaşıldıktan kısa bir süre sonra binlerce kişi tarafından izlendi. İzleyenlerin tepkisini çeken görüntülerde, ineklerin kafalarından ayaklarına bağlanan ip ve zincir ile yürümeye çalıştığı görünüyor. Hangi amaç ile yapıldığı bilinmeyen uygulamanın görüntülerine ise sosyal medyadan tepki yağıyor. 
Görüntüleri kaydeden vatandaşın ise “Yazık günah, hayvana böyle eziyet olur mu? Hayvan kafasını kaldıramıyor eziyet çektiriyorlar. Giresun’da hayvancılık yapan bir arkadaş bu. Allah ona selamet versin hepsi böyle bu hayvanların. Bu işkencedir, ondan başka bir şey değil” diyerek tepki göstermesi görüntülere yansıdı. 

İNCELEME BAŞLATILDI

Giresun’da büyükbaş hayvanların boyunları ile ön ayaklarının iple bağlanarak yürütüldüğü görüntülerinin sosyal medya da paylaşılmasın ardından Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekiplerince inceleme başlatıldı. 
İncelemenin ardından çekilen görüntülerin Bulancak ilçesine bağlı Acısu Mahallesi’nde çekildiği belirlendi. Bölgeye gönderilen ekiplerin çalışmalarını sürdürdüğü çalışmalar neticesinde konuya ilişkin açıklama yapılacağı öğrenildi. 
Bir vatandaşın aracı ile seyir halindeyken fark ettiği ve cep telefonu kamerası ile kaydettiği görüntüler sosyal medyada paylaşıldıktan kısa bir süre sonra binlerce kişi tarafından izlenmiş, izleyenlerin tepkisini çeken görüntülerde, ineklerin kafalarından ayaklarına bağlanan ip ve zincir ile yürümeye çalıştığı görülmüştü. Konunun basında yer almasının ardından Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi ekiplerince inceleme başlatıldı. 

Reklam
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ